Після розробки нова гвинтівка "Гвинторіз" витримала попередні випробування, але в 1985 році затвердили нові вимоги для безшумного автомата. У зв'язку з цим конструктори повністю переробили "Гвинторіз" під розроблений незабаром патрон 9×39 міліметри (СП-5, СП-6 і ПАБ-9).

Зверніть увагу Російське озброєння на Донбасі: факти, які підтверджують постачання

На озброєння підрозділів КДБ та ГРУ вона поступила у 1987 році. На цей момент використовується в підрозділах спеціального призначення ФСБ, ГРУ та МВС РФ. В Україну цю гвинтівку, а також боєприпаси до неї ніколи не постачали.

Епізод перший

16 травня в зоні проведення АТО в районі міста Щастя було затримано російських військовослужбовців 3-ї окремої бригади спеціального призначення (військова частина базується в Тольятті) сержанта Александрова та капітана Єрофеєва.

Дивіться повний відеоблог Михайла Макарука Informnapalm:

У результаті бойового зіткнення один український воїн загинув, троє дістали поранення. Один із затриманих – капітан Єрофеєв – був поранений в руку, інший – сержант Александров – у ногу. Затриманих перевели в Київ у Головний клінічний госпіталь Міноборони.

Цікаво Російська мобільна станція розвідки на Донбасі: найманець "похизувався" фотографіями

19 травня їм зробили планові операції. А 29 травня українські слідчі оголосили затриманим підозру в скоєнні злочинів, передбачених кримінальним кодексом України – участь в терористичній діяльності терористичної організації "ЛНР".

18 травня 2015 року на брифінгу генерального штабу Збройних сил України продемонстрували гвинтівку "Гвинторіз" без оптичного прицілу та боєприпас калібру 9х39 СП-5, які вилучили у капітана Єрофеєва, коли його взяли у полон.


Гвинтівка "Гвинторіз" на брифінгу генерального штабу ЗСУ / Скріншот з відео

Епізод другий

8 вересня 2014 року Анатолій Агєєв, 1991 року народження, уродженець Грозного, контрактник ЗС РФ, виклав у своєму альбомі фотографію з трьома гвинтівками "Гвинторіз". Судячи по геотегу, фотографію зробили в селі Хрящівка, Краснодонського району, Луганської області.


Ймовірні російські бойовики з гвинтівками "Гвинторіз" / Фото з InformNapalm

Оскільки Агєєв є кулеметником – а такі висновки зроблено на основі аналізу всього альбому – гвинтівку йому дали потримати для фотографії. Припускаємо, що разом з ним позують перед камерою кадрові російські військовослужбовці, власники цих гвинтівок. Ось ще одна фотографія Агєєва з "Гвинторізом":


Агєєв з "Гвинторізом" / Фото з InformNapalm

Епізод третій. 2 вересня 2014 року Євген Рахматуллін, мешканець Сорокиного Луганської області, бойовик терористичної організації "ЛНР", виклав у себе фотографію з гвинтівкою ГСС "Гвинторіз". Оскільки в друзях Рахматулліна є Агєєв, та й фотографії обох завантажені в один період, можна стверджувати, що зроблені вони в одному місці.


Бойовик РФ Євген Рахматуллін з гвинтівкою "Гвинторіз" / Фото InformNapalm

Епізод четвертий

Влітку 2014 року російський "воєнторг" запрацював на повну, і на Донбас ринули потоки техніки, зброї та боєприпасів, зокрема для "Гвинторізів".

До слова "Відрядження" на Донбас: як військові РФ намагаються приховати свої злочини

У липні після звільнення українськими військовими міста Слов'янська на відео "5 каналу" серед різних трофейних боєприпасів "гіркінців" була продемонстрована упакування від патронів СП-6 (снайперські, підвищеної пробивальності) калібру 9х39 під зброю типу "Вал" чи "Гвинторіз".


Упакування від патронів СП-6 / Скріншот з відео

Партія, рік і виробник вказані на дерев'яному ящику шифром М46-07-539, де М46 – це партія патронів, 07 – рік виробництва, тобто 2007 рік, а 539 – це умовний код виробника патронів – Тульського патронного заводу. Отже, маємо прямі докази того, що Росія постачала боєприпаси терористам на Донбас.

І як бонус ось ще один невідомий "гібридний шахтар". Він позує з гвинтівками "Гвинторіз" і АСГВ, ймовірно, десь під Іловайськом у другій половині серпня 2014 року.