Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
3 жовтня Верховна Рада схвалила пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.
"Накопичувальна система – це в першу чергу система індивідуальних рахунків. Якщо зараз у солідарній системі ваші внески йдуть у "загальний котел" і фактично відразу йдуть на забезпечення виплат пенсій нинішнім пенсіонерам, то накопичувальна система означає, що частина ваших податків, які ви платите державі, не будуть витрачатися на діючі програми", – пояснив Розенко.
Читайте також: Пенсійна реформа: Порошенко назвав кількість українців, у яких миттєво зростуть пенсії
Віце-прем'єр-міністр також зазначив, що майбутні пенсійні виплати залежатимуть від тієї суми, яку громадяни вносили в накопичувальну пенсійну систему.
Розенко додав, що запустити накопичувальну систему можна при відрахуванні на неї 2% заробітної плати з поступовим збільшенням до 5%.
"Це не додатковий ресурс, це ресурс, який буде складатися з тих податків (на доходи фізичних осіб), можливо, військового збору, єдиного соціального внеску, які ви зараз платите. Тобто накопичувальна система не передбачає збільшення податкового тиску на людину або роботодавця", – запевнив віце-прем'єр.