Угорщина намагається побудувати зв'язки з республіканцями. Важливо, що організовує відповідний захід аналітичний центр, який виступає проти підтримки України.

Дивіться також Ярмарок марнославства: політичні ігри в США можуть стати для України катастрофою

Орбан і республіканці

У понеділок, 11 грудня, члени Угорського інституту міжнародних відносин та співробітники посольства Угорщини у Вашингтоні проведуть дводенний захід, організований консервативним аналітичним центром Heritage Foundation. Перший день цієї зустрічі, наприклад, буде присвячений війні в Україні та трансатлантичним культурним війнам.

Джерела журналістів серед республіканців зазначають, що деяких присутніх, зокрема, членів Конгресу від республіканців, запросили приєднатися до закритих переговорів, що відбудуться наступного дня. Важливо, що це відбудеться на тлі дебатів у Вашингтоні щодо фінансування України.

Останнім часом посольство Угорщини в окрузі Колумбія було дуже активним, намагаючись відновити зв’язки з республіканцями. І посилити їх там, де це доречно,
– розповів Далібор Рогач, старший науковий співробітник American Enterprise Institute.

Однак аналітик переконує, що попри хороші стосунки Орбана з деякими республіканцями, навряд чи Угорщина впливатиме на фінансування України з боку США.

Дебати навколо України в США

  • Сенат 6 грудня заблокував початок дебатів щодо пакета допомоги на 106 мільярдів доларів, в якому на оборонні потреби України передбачений понад 61 мільярд доларів. Причиною стали вимоги республіканців посилити витрати на оборону південного кордону США.
  • Білий дім і Конгрес США намагаються домовитися щодо нового пакету допомоги. Зокрема, Байден заявив, що готовий піти на значні поступки в питанні безпеки кордонів. Тобто адміністрація президента США розгляне підвищення стандартів первинної перевірки кандидатів на отримання притулку.
  • У Конгресу лишився тиждень до різдвяних канікул, щоб затвердити пакет фінансування на постачання зброї для України.