Таку думку висловив у телеефірі 9 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він вважає, що розмовляти з Путіним "однозначно варто".

Міркування до теми Путін знає, про що говорити з Зеленським

"Розмовляти з Путіним варто однозначно"

Скандальна псевдоісторична стаття президента Росії Володимира Путіна про українсько-російські стосунки далека від реальностей політики, переконаний глава МЗС України Дмитро Кулеба.

  • Нагадаємо, у своєму тексті Путін принижує українську державність і повторює пропагандистські заяви про "один народ".

Кулеба ж каже, що з Путіним говорити треба, але до майбутнього його діалогу із Президентом України Володимиром Зеленським слід підходити "з дуже практичними політичними інструментами”.

  • "У 2019 році, наприклад, Путін так само хотів знищити українську державність, а проте пішов на конкретні поступки щодо обміну полоненими, звільнення наших політв'язнів, Олега Сенцова", – нагадав міністр.

Простіше кажучи, публічні заяви – це одне, а "рівень реальної політики" (коли можна розв'язувати важливі питання) – геть інше.

Однозначно варто (говорити з Путіним – 24 канал). Попри все те лукавство, яке Лунає з Кремля, всім очевидно, що мовиться про міжнародний збройний конфлікт (на Донбасі та навколо Криму – 24 канал), де є два учасники – Україна і Росія. Розмовляти потрібно з тим, хто ухвалює рішення в Росії – а це Володимир Путін,
– наголосив Кулеба.

На запитання ж про формат такої розмови глава МЗС відповів так:

  • "Це має бути розмова, надзвичайно складна розмова, але потрібно йти до неї. Це не означає, що нормандський формат ми відкидаємо. Позиція президента (Зеленського – 24 канал) полягає в тому, що потрібно використовувати будь-яку можливість, навіть найменшу, заради припинення війни та деокупації наших територій".

Зверніть увагу, щодо підготовки зустрічі Зеленського та Путіна у Москві та Києві позиції різні:

  • Ще в липні Володимир Зеленський говорив, що готовий зустрітися з Путіним, і що підготовка до розмови триває.
  • У Кремлі ж кажуть, що Путін не погодиться на зустріч із Зеленським, якщо той вимагатиме порушити тему Криму.