Інформацію про те, що РПЦ планує передати Угорщині українських полонених у коментарі 24 Каналу підтвердив представник ГУР МО Андрій Юсов.

Дивіться також Угорщина заграє з Росією: в Офісі Президента пояснили, чому це небезпечно

Уряд Угорщини їде в Росію, щоб обговорити угоду щодо полонених

За даними "РБК-Україна", 8 – 11 серпня у Росію, ймовірно, приїдуть представники угорського уряду, щоб обговорити черговий раунд передачі українських військовополонених, які мають "угорське походження".

Як і минулого разу, все відбувається без участі та погодження з Україною, без жодних правових підстав, що є грубим порушенням Женевських конвенцій та міжнародного гуманітарного права,
– розповів співрозмовник видання.

Повідомляється, що з російської сторони "переговорником" виступатиме член синоду РПЦ, митрополит волоколамський Антоній (в миру – Антон Юрійович Севрюк).

Антоній обіймає посаду голови відділу зовнішніх церковних зв'язків московського патріархату.

В Орбана планують забрати полонених з угорським корінням

За словами співрозмовника видання, Угорщина не має списку військовослужбовців, яких вони хотіли б забрати з російського полону. Водночас російські спецслужби займаються пошуком та відбором закарпатців серед полонених та складанням списку.

До приїзду угорської делегації планується сформувати групу з 10 – 15 українських військових.

"Вимога угорців – угорська етнічна приналежність та знання угорської мови. Ця вимога беззаперечна – угорці не прийматимуть нікого, окрім представників угорської національної меншини в Україні", – розповів співрозмовник у спецслужбах.

РПЦ раніше передала Угорщині українських полонених

  • На початку червня Угорщина підтвердила заяву РПЦ про передачу полонених українців. Це рішення не було узгоджене з Україною.
  • Глава РПЦ Кіріл передав Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених. В Офісі Президента України дії РПЦ назвали піаром та спробою відбілити свою репутацію.
  • Офіційний Київ розкритикував дії Угорщини, яка не узгоджувала повернення полонених з Україною. У відповідь віцепрем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн цинічно сказав, що Україна повинна подякувати Будапешту.
  • Україні вдалося повернути п'ятьох полонених з Угорщини. Зокрема, 20 червня речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що посольству України в Будапешті у взаємодії з Координаційним штабом вдалося вивезти з Угорщини трьох українських військовослужбовців.
  • 23 червня Олег Ніколенко розповів, що з Угорщини повернули ще двох полонених. Наразі МЗС працює, щоб повернути решту українців.