На сайті Президента України 7 грудня опублікували указ №813/2023. Він засвідчує рішення, ухвалене РНБО щодо 181 компанії та 185 людей, здебільшого мовиться про росіян. Усі вони загрожують безпеці нашої держави.

Читайте також Неконтрольований політ․ Стан цивільної авіації наближає Росію до літакопаду – документи

У списку – спільники Кадирова

Почнімо з того, що запровадження обмежень ініціювала Служба безпеки України. Передовсім санкції передбачають, що активи осіб і компаній, котрі потрапили до списку, будуть заблоковані. Крім того, їм заборонено виводити капітал з території нашої держави, вести торгові операції, використовувати ліцензії та інше.

Зауважимо, що серед інших у санкційному списку так званий "секретар Радбезу Чеченської республіки" Апті Алаудінов. Цікаво, що йому раніше оголосила про підозру СБУ. Спільник Кадирова у березні – квітні 2022 року перебував у зоні бойових дій, зокрема, у Рубіжному, Кремінній, а також Сєвєродонецьку. Відомо, що він керував підрозділом російського війська "Ахмат".

Результатом його командування стали повна руйнація інфраструктури, тисячі загиблих та постраждалих мирних жителів, позбавлення даху над головою десятків тисяч людей,
– зазначали в СБУ.

Також до санкційного списку потрапив Рамзан Ціцулаєв.

У листопаді під санкції потрапили ще майже 150 осіб

Наприкінці листопада Володимир Зеленський до санкційного списку вніс ще 147 громадян різних держав, котрі або родом з Росії, або мають з нею зв'язок. Вони загрожують національній безпеці України.

Так, у першому списку – 60 фізичних осіб. Мовиться як про росіян, так і про громадян України, Кіпру, Білорусі, Німеччини, Узбекистану, Австрії, Великої Британії. Зокрема, йдеться про:

  • Володимира Сівковича, колишнього секретаря РНБО, котрий утік до Росії;
  • Дар'ю Морозову, так звану уповноважену з прав людини при окупаційній владі Донецької області;
  • Леоніда Харченка, терориста, обвинуваченого у збитті пасажирського лайнера рейсу MH17;
  • Володимира Коваленка, начальника штабу "Юнармії" у Севастополі.