Потрібно розуміти, що росія працювала не лише на Захід, не лише на Європу. Про це 24 каналу сказав експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.

Зверніть увагу Китай готується стати першою економікою світу, йому не до путінських маразмів, – Давидюк

Держава-агресорка змогла адаптуватися

Наразі росії вдалося перепрофілюватися на інші ринки. Мовиться про Китай та Індію, куди росіяни постачають левову частку своїх енергоресурсів – нафти, вугілля та газу.

На жаль, росії досі є де заробляти. Це основна причина, чому американці наразі вели переговори з китайцями та індусами. Вони намагалися їх переконати, що така співпраця не піде їм на користь, на відміну від співпраці з США та Європою,
– зауважив експерт.

Що дали санкції

За словами Краєва, внаслідок накладених санкцій росія втратила:

  • найбільш стабільні ринки – Китай та Індії, попри усі їхні плюси, неможливо назвати повноцінно стабільними ринками;
  • доступ до технологій – так звані "союзники" росії працюють на західних технологіях, державу-агресорку ж такої можливості позбавили.

"Захід просто досі грає "в довгу". Вони не хочуть ослабити нашого противника дуже швидко, як того хотілося б нам. Нам потрібно це прийняти, і, відповідно, працювати також стратегічно. Розуміти, що у багатьох випадках ми маємо мислити у перспективі декількох років, а не місяців", – наголосив Краєв.

Як росія обходить санкції: коротко

  • Після повномасштабного вторгнення в Україну росія стала найбільш підсанкційною країною – вона випередила навіть Іран та КНДР. Станом на сьогодні до неї застосовано понад 6 500 санкцій.
  • Однак держава-агресорка намагається обійти обмеження за допомогою своїх "союзників". Відомо, що у цьому питанні росії допомагають Китай, Індія та Туреччина.
  • Інвестиційний банкір та економіст Сергій Фурса наголосив: для того, щоб санкції діяли результативно потрібно обмежувати експорт. Однак дані російського бюджету за липень свідчать, що криза в країні вже є, і вона буде лише поглиблюватися. Звідси висновок, що санкції працюють.

Китай використовує росію, москва досі має де заробляти, виникне ще один фронт: дивіться відео