Про це 24 каналу розповів політолог Микола Давидюк. За його словами, з початку російського вторгнення в Україну Китай декларував нейтральну позицію щодо війни.

Читайте також Китай під час військових навчань імітує удари по кораблях США, – ЗМІ

Водночас Пекін частково схилявся на російську сторону, вбачаючи у росії майбутнього переможця.

Як змінюється позиція Китаю щодо підтримки росії

"Тоді ніхто не думав, що українці вистоять. А українці зробили сюрприз усьому світові", – зазначив Давидюк.

За словами політолога, Сі Цзіньпін прорахувався у своїх прогнозах. І на 7 місяці війни в Україні президент Китаю починає розуміти, що росія – поганий союзник, співпраця із яким може дорого коштувати в економічному плані.

Микола Давидюк

Політолог

Китай не звик "рости" у від'ємному напрямку. Це країна, де скоро буде 2 мільярди населення, яке треба годувати. Там 50 мільйонів людей щороку витягують з бідності, будують автобани, інфраструктуру. Китай готується стати першою економікою світу. Їм путінські маразми зовсім не потрібні.

Давні образи Китаю

Пекін не буде підтримувати росію не тільки через те, що зараз ситуація у світі розвивається не на її користь. Як зазначив Давидюк, справа ще й у тому, що у 60-ті роки XIX століття москва підігрувала Заходу проти Китаю.

Китай досі відчуває приниження, якого зазнав під час опіумних війн у XIX столітті. Тоді країни Заходу перешкоджали зростанню економічної могутності китайських династій. А росія грала роль нейтральної сторони і нібито намагалася допомагати Китаю вести переговори,
– розповів політолог.

Однак насправді москва тоді підігрувала Великій Британії та Франції й фактично змусила Китай підписати незручні для нього домовленості. А на додачу ще й отримала частину китайських земель.

Зверніть увагу Китай не такий вже і друг: у росії перестали працювати карти UnionPay

"Китай це пам'ятає і не пробачив цього росії", – наголосив Давидюк.

За його словами, Пекін готовий ситуативно підігрувати москві у її антиамериканських закидах. Однак використає зручну ситуацію, аби відігратися за старі образи.

Чого очікувати від зустрічі лідерів США та Китаю

За словами Давидюка, між Україною і Китаєм склалися непрості відносини. Але зараз супердержави світу не можуть ігнорувати ситуацію в Україні.

"Ми навчилися грати на міжнародному рівні. Ми можемо об'єднувати світ, у цьому наша сила", – сказав політолог.

Тому, за його словами, Сі Цзіньпін та Джо Байден на зустрічі у листопаді не зможуть оминути українське питання. А результати їхніх перемовин нарешті можуть стати крапкою у війні в Україні.

Ці два титани зможуть розірвати або росію, або путіна. І конфлікт може бути вирішений,
– припустив Давидюк.

Стрім Юрія Гаврищака і Миколи Давидюка: дивіться повне відео

Ситуація у Китаї: останні новини

  • Держдеп США схвалив потенційний продаж Тайваню військового обладнання на 1,1 мільярда доларів. Речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгуй заявив, що можливий продаж зброї "ставить під серйозну загрозу відносини між Китаєм і США, а також мир і стабільність у Тайванській протоці".
  • Наприкінці серпня розпочалися спільні військові навчання росії та Китаю під назвою "Схід-2022". кремль має на меті показати, що "справи в порядку" та продемонструвати свою здатність укріплювати зв’язки із союзниками.
  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що участь Китаю у навчаннях не свідчить про те, що Пекін підтримує росію. Пекін намагається використати росію по-своєму.