Білоруський журналіст Зміцер Міцкевич розповів, що такий пакет санкцій був би дуже потрібним та корисним. Зорема, режим Лукашенка міг би побачити, що таке справжні обмеження, адже усі попередні санкції щодо нього були не надто такими жорсткими.

Читайте також Білорусь перетворюється в європейську Північну Корею, – Тихановська до Сенату США

Санкції – сигнал не лише для Білорусі

За словами Міцкевича, пакет санкцій, який внесли на розгляд Ради ЄС, зможе справді тиснути на дії Лукашенка. Водночас, на думку журналіста, відключення Білорусі від системи SWIFT було б сигналом не лише для білоруської влади, а й для Володимира Путіна. 

Це перш за все було б дуже корисним і потрібним, щоб показати реальний тиск на режим Лукашенка,
– наголосив журналіст. 

Міцевич також припустив, що пакет санкцій скоріш за все ухвалять, адже у ЄС занепокоєні не лише ситуацією в Білорусі, а й безпекою своїх громадян. 

До теми США невдовзі накладуть санкції на режим Лукашенка: кого торкнуться

Міцкевич розповів про ймовірні санкції ЄС проти Білорусі: дивіться відео

Санкції проти Білорусі: коротко

  • Європарламент 10 червня розгляне резолюцію щодо Білорусі. У ній мовиться про те, щоб відключити Білорусь від системи SWIFT та звільнити затриманих Романа Протасевича та Софію Сапегу.
  • Резолюція містить позицію Європарламенту та 38 пунктів з конкретними пропозиціями щодо дій. Зокрема мовиться й про введення санкцій.
  • Варто зауважити, що США у червні продовжили санкції проти Білорусі ще на рік. Джозеф Байден заявив, що дії певних членів уряду країни становлять надзвичайну загрозу національній безпеці та закордонній політиці США.