Готовність КНДР до переговорів зі США свідчить про те, що санкції мають руйнівний вплив на економіку країни, і таким чином керівництво Північної Кореї хоче їх уникнути, прокоментував для Fox News аналітик та автор книги "Ядерні розборки: Північна Корея кидає виклик світу" Гордон Чан.
Читайте також: ЄС вводить нові санкції щодо Північної Кореї
Думаю, Північна Корея хоче переговорів тому, що санкції ООН і адміністрації Трампа "починають кусатися". Ми навіть бачимо нові докази цього. Так, фахівці прогнозують, що до жовтня валютні резерви Північної Кореї можуть бути вичерпані, а в "Бюро 39", тобто північнокорейського мастильного фонду, закінчуються гроші. Це свідчить про те, що КНДР хоче звільнитися від санкцій і думає, що може домогтися цього розмовами з Південною Кореєю і США. Думаю, їм не вдасться обдурити адміністрацію Трампа,
– зауважує Чан.
Водночас, на думку експерта, хоч санкції і починають діяти, але Америці потрібно "зробити набагато більше", щоб зупинити ядерні амбіції Кім Чен Ина. Такі держави, як Росія та Китай, спонсорують режим КНДР та допомагають йому уникнути штрафних заходів. Тому доки Трамп не натисне на Сі Цзіньпіна та Володимира Путіна, США та міжнародні організації не зможуть перекрити всі грошові потоки, що йдуть у Пхеньян, впевнений Чан.
Нагадаємо, ООН наклала санкції на КНДР через ракетні випробування. Було заборонено вивіз з Північної Кореї вугілля, заліза, свинцю, залізної та свинцевої руд, а також морепродуктів. Згодом санкції на КНДР наклали і в Євросоюзі.
Варто додати, що згодом Reuters провело розслідування, звинувативши Росію та Північну Корею у порушенні міжнародних санкцій. Раніше видання писало, що РФ постачає паливо до КНДР. Згодом виявилося, що КНДР через Росію експортувало вугілля до Південної Кореї та Японії.
Окрім того, за 2017 рік Північна Корея заробила більше 200 мільйонів доларів за рахунок експорту заборонених товарів.