Так, якщо Конгрес США затвердить законопроект про посилення санкційного тиску на Росію, можуть постраждати американські нафтогазові компанії, що допоможе їхнім конкурентам з Росії, ЄС та Китаю, пише The Wall Street Journal.
Проблема у тій частині законопроекту, який розширює обмеження для американських енергетичних компаній щодо співробітництва з російськими колегами. Компаніям США уже заборонено інвестувати в нафтогазові проекти Росії, а цей законопроект забороняє їм брати участь в будь-яких світових проектах, в яких задіяні російські компанії. Цим можуть скористатися європейські та китайські компанії, не пов'язані такими обмеженнями,
– пояснює видання.
Росія, на думку авторів статті, може цинічно використати ці правила, подаючи заявки на участь в проектах лише для того, щоб виштовхнути з них американців.
Читайте також: У Білому домі підтримали нові санкції проти Росії
Нафтогазова промисловість підтримує санкції, але хоче змінити це положення, йдеться далі.
"Білому дому не подобається законопроект про санкції, бо він обмежує повноваження Трампа щодо зняття санкцій без схвалення Конгресу. Адміністрація президента США сподівається, що положення про нафтові компанії призведе до відхилення всього законопроекту в Палаті представників. Республіканці-противники Росії не повинні допустити цього", – вважає WSJ.
Тим часом, за інформацією ще одного авторитетного видання Politico, лідери республіканців у Палаті представників звинувачують у затримці колег-демократів, бо останні виступили проти пропозиції обмежити їх повноваження щодо надання Трампу права полегшувати санкції, накладені на уряд Путіна.
Поки законопроект, прийнятий Сенатом 98 голосами проти 2 минулого місяця, буксує в Палаті представників, чиновники адміністрації Трампа отримують цінний час на проштовхування поправок до законопроекту, що дають їм більше свободи для формування теплих дипломатичних зв'язків із давнім ворогом США,
– передають журналісти.
"Росію та Іран слід притягнути до відповідальності за їхню агресію, яка підриває нашу національну безпеку і світову стабільність. Чим швидше ми цього досягнемо, тим краще", – заявив для газети голова комітету Палати представників з питань зовнішньої політики Ед Ройс.
Читайте також: Погані новини для Путіна: у США розповіли, коли Росії чекати на зняття санкцій
Нагадаємо, 14 червня Сенат прийняв законопроект про посилення тиску на Іран, в який включена поправка про значне посилення і розширення режиму санкції щодо Росії.