Проте утверджені зміни, за словами народного депутата від "Об’єднання "Самопоміч" Романа Семенухи, реформою назвати не можна, адже це лише законопроект, який вносить зміни у деякі законодавчі акти щодо підвищення пенсій.
Це рішення уряду нічим не відрізняється від усіх попередніх,
– констатував політик.
Він вважає, що зміни мають три мети – урізати кількість пенсіонерів, виконати вимогу МВФ, тобто не збільшувати дефіцит Пенсійного фонду, та розказати, що це пенсійна реформа кандидата в президенти Володимира Гройсмана.
До позитивних прийняти змін нардеп відносить осучаснення пенсій, яке стосуватиметься, за різними розрахунками, від 5,5 до 9 мільйонів людей, та скасується ганебний податок для працюючих пенсіонерів.А також відбудеться уніфікація всього пенсійного законодавства, що також добре.
Однак надалі, за словами народного депутата, виникають величезні проблеми. Семенуха акцентує: "По-перше, уряд фактично йде на збільшення пенсійного віку для окремих категорій людей, які не будуть добирати необхідний страховий стаж.
По-друге, у формулі для розрахунку нових пенсій коефіцієнт оцінки страхового стажу зменшується з 1,35 до 1. Простими словами: усім новим пенсіонерам з 1 січня 2018 року пенсії обчислюватимуться на 30% менше.
По-третє, жодної логіки щодо зменшення дефіциту Пенсійного фонду, оскільки в бюджетній резолюції уряду на три роки його дефіцит зберігається на відмітці 142 мільярди гривень".
Підсумовуючи, народний депутат підкреслив, що найголовнішим недопрацюванням уряду є невпровадження другого накопичувального пенсійного рівня, без якого в майбутніх поколінь не буде гідної пенсії.
"Тобто, ми знову втручаємося у солідарну систему, там нічого системно не змінюємо та не впроваджуємо другий рівень. Тому сьогоднішнє осучаснення фактично відбудеться за рахунок майбутніх поколінь", – резюмував Семенуха.