Чи міг розраховувати Пукач на менш суворий вирок суду?

- Думаю, навряд. Насамперед, це – занадто резонансна справа. По-друге, для влади зараз надзвичайно важливо закрити справу Гонгадзе. Для цього Пукачу дали якомога серйозніше покарання, аби питання стало нібито закритим. Тому на разі Пукач не може розраховувати на інший вирок. Пізніше, якщо він і далі говоритиме про те, що в одну клітку треба посадити Кучму і Литвина, то, очевидно, що його вирок залишиться незмінним.

Якщо ж він сам зніматиме усі питання щодо замовників, то, можливо, влада перегляне через деякий час свою позицію. Чи є цей вирок помстою замовників за "довгий язик"?

- Безперечно так. Владі потрібно закрити справу Гонгадзе. Будь-які спогади щодо свідків або замовників вбивства їй непотрібні. І тут уже справа доходить до абсурду. Адже Пукач зі своїми адвокатами говорив, що варто допитати інших людей у якості свідків. Наприклад, того ж Кучму. Але це питання ігнорувалось. І з цього видно, що український суд намагався зробити все, аби поставити у цій справі жирну крапку. Враховуючи те, що судова система прямо підпорядкована Адміністрації Президента, очевидно, що це – позиція влади.

Чому Пукач у суді побоявся договорити про Кучму і Литвина те, що почав? Можливо, боявся за своє життя?

- Він надіявся на те, що при правильній поведінці йому можуть пом’якшити міру покарання. Йому нема чого втрачати.

Чи проситиме Пукач через деякий час апеляції або перегляду справи?

- Звісно, це може бути. Особливо, якщо зміниться політична ситуація в країні. Понад те, ця справа може бути переглянута, якщо владу зацікавлять активи Кучми або Пінчука. Тоді ця справа може бути навіть реанімованою. І, можливо, що не лише вирок переглядатимуть, а й саму справу.

Тобто нинішня влада може розгорнути війну проти Кучми заради його активів?

- Скоріше заради активів Пінчука, аніж Кучми. Нині влада зацікавлена у тому, аби поставити у справі Гонгадзе крапку. Однак, завтра усе може піти по-іншому, і влада продемонструє, що у в’язниці може сидіти не лише Тимошенко, а й Кучма – теж колишній посадовець. І тоді Захід нічого не зможе сказати проти того, що у нас репресують політичних в’язнів. Поки у цій справі не названо замовників, говорити, що вона справді розкрита – рано з будь-якого погляду.

Чи вплине незавершена справа Гонгадзе на угоду про асоціацію?

- Угоду про асоціацію з Євросоюзом підпишуть. Питання лише в тому, чи її ратифікують. А ратифікація можлива лише тоді, коли у нас не буде політв’язнів.

Розмовляв Тарас СЕРЕДИЧ