Таке рішення 17 лютого прийнято на III Пленумі ПРУПУ. Градус протестних настроїв в шахтарських колективах останнім часом суттєво зріс. Серед головних вимог шахтарів — зупинити розвал галузі, відновити соціальні гарантії шахтарям, зберегти державне фінансування підприємств, забезпечити своєчасні і в повному обсязі розрахунки за електроенергію та вугілля.

Шахтарі хочуть домогтися від парламентаріїв внесення таких змін до держбюджету, які б задовольнили їхні вимоги. Як відомо, в ухваленому в грудні 2014 року бюджеті відсутнє державне фінансування вугледобувних підприємств галузі, через що вони опинилися на межі зупинки і закриття, а шахтарів, членів їхніх сімей позбавили соціальних пільг. Сьогодні на шахтах державної форми власності працюють 52 тисячі осіб. Більшість підприємств міністр палива та енергетики Володимир Демчишин пропонує закрити.

ПРУПУ у тісній співпраці з народними депутатами України напрацьовані проекти змін до Податкового кодексу України щодо повернення 10% ставки податку для шахтарів (зараз 15%) і збільшення неоподатковуваного порогу пенсій. Підготовлено також проекти законів України щодо відновлення дії редакції статей 43 і 48 Гірничого Закону України, що стосується отримання побутового палива і відповідної компенсації працівникам, як діючих підприємств, так і тих, що ліквідуються або консервуються.

"Ситуація в галузі дуже складна, шахтарські колективи на взводі через радикальне скорочення держфінансування, зростання боргів по зарплаті, імпорту електроенергії з Росії, що призводить до примусового скорочення виробництва", — констатує зростання протестних настроїв у виробничих об'єднаннях як на сході, так і на заході країни голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов.

За словами голови Дзержинського теркому ПРУПУ Василя Щербаня, "без державних вкладень у капітальне будівництво не буде ні зарплат, ні робочих місць, ні виробленого вугілля, тому пора приймати більш жорсткі рішення". Делегати Пленуму впевнені, що відсутність держпідтримки призведе до краху вугільної галузі України, без засобів до існування виявляться сотні тисяч українців, що дуже серйозно підвищить соціальну напруженість в регіонах.

До вимог шахтарів приєднуються народні депутати України різної фракційної приналежності, що представляють вугледобувні регіони та об'єднані в Міжфракційне депутатське об'єднання "Захистимо вугільну галузь" (23 депутати), яке очолює Олег Мусій (фракція партії "Блок Петра Порошенка"). Вони гарантують пролобіювати прийняття змін до бюджету, які врахують вимоги вугільників.