Об'єм корупційних потоків в Україні 10 млрд доларів (за твердженнями авторитетних економістів), які розкрадаються політиками та чиновниками і у своїй більшості виводяться закордон.
Читайте також: Як Польща і Угорщина зі своїм радикалізмом можуть вилетіти з Євросоюзу
Якби ці кошти вкладались в економіку, інфраструктуру та армію, ситуація була б іншою. До прикладу, Німеччині Дуда поки що нічого не пред'являв... Хоча б міг. Але мовчить.
Так само і з Орбаном: був би тут достаток більший, порядок кращий, історії б зі школами не було. І Орбан не грав перед виборами нашою картою, а все ж таки намагався відбутись у ЄС, а не залишався економічним лузером.
Навіть, якщо мислити меншими категоріями в регіоні, українські спецслужби не затримали жодного колабораціоніста, який на гроші із Будапешта розвиває місцевий сепаратизм. А такі є, а затриманих немає.
Друге, історія України та її акценти, не завжди роставлені національним консенсусом та людьми, які прагнули світлого майбутнього для всієї країни. І ця робота має вестись, але не ведеться, а лише підкидаються дрова у вогнище, вигідні політично та короткочасно.
І останнє, не всі поляки і не всі угорці, а лише окремі політики, які використовують це для дешевих електоральних балів. Так само і наші націоналісти та регіонали робили свого часу. Ми це допускали, коли агресивна меншість створювала образ більшості, точно так само сьогодні і в Польщі та Угорщині.
Читайте також: Закон про освіту: Угорщина висунула умови для початку діалогу з Україною
Потрібно виходити на новий рівень відносин, без євроадвокатів та старших братів, але із чесними відносинами, які будуватимуться на взаємоповазі. А поважають сильних.
Наші ж еліти офшорні, вони мислять категоріями Мальдів та Сейшел, категоріями України як власної фінансової колонії. А мали б мислити сотнями років уперед.
Так буде. Тим швидше, чим ми всі будемо активнішими.