У постанові Кабінету Міністрів № 560 про проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період мовиться, що ухилянтів, яких затримали на кордоні, одразу ж скеровуватимуть в найближчий ТЦК та СП.

Зауважте Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Що передбачає нова постанова Кабміну

У постанові Кабміну мовиться, що керівники органів охорони державного кордону (крім авіаційної частини) або його структурних підрозділів організовують перевірки в чоловіків від 18 до 60 років військово-облікових документів (військово-облікових документів в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу, у:

  • прикордонній смузі,
  • контрольованому прикордонному районі,
  • на пунктах пропуску через державний кордон України.

Працівники Держприкордонслужби відмовляють у перетині державного кордону (на виїзд з України) на пунктах пропуску через державний кордон України особам чоловічої статі віком від 18 до 60 років, якщо:

  • вони не мають військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі);
  • в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів є відомості про їх подання щодо розшуку в Національну поліцію.

(Прикордонники – 24 Канал) викликають поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого ТЦК та СП у разі наявності в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію,
– мовиться у постанові.

Тобто, якщо у прикордонні або на пунктах пропуску, прикордонники затримали чоловіка призовного віку, який перебуває у розшуку, то його одразу доправляють у ТЦК та СП.

Що відомо про нові постанови Кабміну

  • Українські чоловіки у віці 18 – 60 років не зможуть отримати український чи закордонний паспорт за кордоном.
  • Згідно з постановою Кабміну від 23 квітня 2024 року, особи чоловічої статі призовного віку зможуть отримати український чи закордонний паспорт тільки у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС в Україні.
  • Окрім того, уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що чоловіки, зняті з обліку у зв'язку з виїздом за кордон, зобов'язані прибути до ТЦК та СП. Для цього їм дали 30 днів. Постанова ухвалена 16 травня, тож чоловіки мають стати на облік в ТЦК та СП до 16 червня 2024 року.
  • До речі, консульства України знову почали надавати послуги українським чоловікам призовного віку. Проте вони мають подати разом з необхідними документами свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді. Детальніше читайте за посиланням.