Начальник ГУР МО України Кирило Буданов розповів про роботу "Black Box". Він зазначив, що це лише частина інформації, яку наразі можна оприлюднити.

До теми Школяр з Прикарпаття власноруч виготовляє дрони для військових: необхідно закрити збір

Що таке "Black Box"

Це спільний таємний проєкт Головного управління розвідки (ГУР) МОУ, Фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим" та блогера Ігоря Лаченкова.

Результати роботи "Black Box"

У розвідці повідомили, що за останній місяць він завдав окупантам збитків на понад 700 мільйонів доларів. У ГУР зауважили, що результати роботи "Black Box" можна побачити на багатьох об’єктах окупантів, навіть на території країни-агресорки.

Понад 700 мільйонів доларів – наш черговий вклад у зниження наступального потенціалу армії ворога, деморалізації бойового духу та прийняття ним своєї поразки у цій війні,
– сказав Буданов.

Повідомляється, що впродовж квітня-травня 2023 року результати роботи проєкту можна було спостерігати у логістичних центрах, транспортних вузлах, в місцях скупчення військової техніки і живої сили ворога та на інших цілях.

На "Black Box" збирали всією Україною

  • У 2020 році ГУР звернулось за запитом до Фонду "Повернись живим" та Ігоря Лаченкова з проханням зібрати кошти на секретний проєкт "Black Box". Тоді вдалося зібрати 230 мільйонів гривень. Цікаво, що цей проєкт є масштабуванням попередньої, так само секретної ініціативи з "Повернись живим" загальною вартістю 40 мільйонів гривень.
  • З початку 2023 року в рамках проєкту акумульовано вже понад 270 мільйонів гривень. У ГУР розповіли, що це дало змогу завдати суттєвих збитків оборонному сектору ворога та зменшити кількість його військ, які мали поповнити окупаційний контингент.
  • Що саме означає "Black Box" досі не розповідають. Проте повідомлялося, що це "щось українського виробництва", його багато та воно важке.