Про це сайту "24" в коментарі розповів політичний експерт Тарас Чорновіл.

Читайте також: Вакантні посади та недореформи: з чим Рада пішла на канікули?

За його словами, українці вже не раз були свідками відвертого і демонстративного небажання парламентарів працювати. Як нагадує політолог, був дуже показовий момент, коли ставили на голосування рішення про скасування такого атавізму, як перерва в роботі нардепів з 12:00 до 12:30, і депутати дружно проголосували проти. Але водночас, коли треба було в цей же момент ухвалити збільшення виплат помічникам нардепів, голоси одразу знайшлися.

Народні депутати досить демонстративно показують небажання працювати взагалі. Причому в них немає ні сорому, ні страху. Тому зібрати їх у літній період не вдасться. Можна було б не закривати сесію, але це теж не гарантувало б того, що парламентарів вдалося б зібрати з того чи іншого питання,
– вважає Чорновіл.

При цьому експерт не виключає ймовірність скликання позачергового засідання наприкінці літа – початку осені, в період між Днем Незалежності і початком роботи наступної, сьомої сесії. Причиною може стати політичне рішення дотиснути питання щодо внесення змін до Конституції в частині депутатської недоторканності. Але, зауважує Тарас Чорновіл, позачергове засідання нічого не вирішить. Тому що депутати не проголосували за направлення до Конституційного суду цього законопроекту для висновків.

"Єдине, заради чого народні депутати погодяться на позачергову сесію – ухвалення в другому читанні пенсійної реформи. Однак тут теж є сумніви. Медична реформа не спонукає їх до додаткової роботи. Таке враження, що парламентарі не дуже поспішають її ухвалювати. Хто має в "Феофанії" (медичний заклад для високопосадовців – "24") гарантоване лікування, не дуже думає про медичну реформу", – підкреслив Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада проголосувала за пенсійну реформу в першому читанні. Не стали розглядати в другому читанні медичну реформу і реформу освіти.