Таку заяву зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, передає УНІАН.

Читайте також: Хімвикид в Армянську: чи можна їсти продукти, вирощені в Криму та Херсоні

Відсутність води та неправильні дії окупаційної влади щодо підйому артезіанської води призведе до засолення ґрунтів і техногенних катастроф, що і сталося. Степовий Крим практично став безводним. Щодо постраждалих кримських територій, то ми не маємо доступу до них, не можемо оцінити збиток за фактом,
– переконує чиновник.

Водночас він зауважив, що на відновлення Криму підуть довгі роки.

"У 1954 році, коли півострів було приєднано до України, він був напівпустелею, там був суцільний солончак, на якому нічого не росло. Після будівництва Північно-Кримського каналу вода пішла на півострів, що і дало можливість займатися там сільськогосподарською діяльністю. Але для цього знадобилося 10 років. Стільки часу солончаки вимивали прісною водою. Сіль пішла вниз, і земля стала придатною для використання", – нагадує Гримчак.

За його словами, через брак води після її відключення з боку України на півострові почали бурити додаткові артезіанські свердловини, чого не можна було робити.

"Як результат, сіль піднялася на поверхню. Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками та відновлювати все те, що почало вмирати, як після катастрофи в Армянську. Одне тільки – виставимо рахунок Росії", – констатував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Дивіться відео про наслідки хімвикиду в Армянську:

Нагадаємо, у місті Армянську, яке розташовується в окупованому Криму неподалік від адмінмежі з Херсонською областю України, наприкінці серпня стався викид небезпечних речовин на заводі "Титанові інвестиції". Окупаційна влада декілька днів замовчувала цю надзвичайну ситуацію. 3 вересня токсичні речовини з Армянська виявили у повітрі на Херсонщині. А 4-го числа російська влада окупованого півострова заявила про евакуацію всіх дітей з міста.

6 вересня стало відомо, що два з трьох контрольно-пропускних пунктів на адмінмежі з окупованим Кримом ("Каланчак" і "Чаплинка") тимчасово припинили свою роботу.

Що відбувалося після хімічного викиду в окупованому Армянську (крим)