ПТС (пересувна телевізійна станція) необхідна для масштабних шоу на великих локаціях, розповів голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Дебати Зеленського і Порошенка на "Олімпійському": квитки на подію закінчилися

Однак штаби кандидатів, не довіряючи один одному, сходилися на ідеї двох окремих ПТС. Тоді кожна з них обслуговувала б "свого" кандидата і роздавала б картинку зі "своїм" баченням події.

Що таке ПТС?Апаратний комплекс на колесах, у якому вручну "зводиться" картинка з камер, розташованих у різних місцях однієї події. Режисер, котрий сидить за пультом - вирішує що та як показувати, отримуючи сигнал з 16 (у випадку дебатів між Зеленським та Порошенком) камер. Від того як саме, на чому і на кому він буде акцентувати - залежить враження глядача про подію та її сприйняття.

Аласанія пояснює, що у такому разі канали знову розділилися б на два табори, показуючи дві різних інтерпретації. Зрештою, обидва штаби погодились на одну "картинку".

Штаби зійшлися на думці, що картинка все ж має бути одна для всіх, а за фахівцями по ключових позиціях вони мають звернутися до Суспільного мовника, якому довіряють обидва штаби, і який гарантує рівність доступу та збалансоване висвітлення події,
– написав він.

Він також наголосив, що "при всьому негативному ставленні чинної та й потенційної влади до Суспільного мовника, рівень довіри до незалежної інституції Суспільного мовника у ключових гравців держави дуже високий".

Чому дебати будуть саме на "Олімпійському"?Згідно з результатами першого туру президентських виборів в Україні, до другого туру вийшли чинний глава держави Петро Порошенко (15,95%) і шоумен Володимир Зеленський (30,24%). Відразу після оголошення результатів екзит-полу 31 березня Петро Порошенко запросив Володимира Зеленського на дебати.

За якийсь час Зеленський записав відеозвернення, у якому сам запросив Порошенка на дебати. При цьому він висунув своєму опоненту декілька вимог: серед них – проведення дебатів на НСК "Олімпійський" та здача аналізів на наркотичну і алкогольну залежність. Порошенко відповів йому теж відеороликом, у якому сказав: "Стадіон, так стадіон".

Після довгих суперечок довкола часу, місця та дати проведення дебатів, кандидати, здається, досягли згоди. Так, захід має відбутися на НСК "Олімпійському" 19 квітня о 19:00. Всіх охочих подивитися на дебати на стадіоні пускатимуть туди з 16:00.