Молодята несуть квіти до пам’ятника "батькам нації" у Пхеньяні, а Політбюро Компартії зібралося на урочисте засідання. У Північній Кореї відзначають 85-ту річницю армії. І ця армія у стані повної бойової готовності до війни зі Сполученими Штатами, – переконує північнокорейське керівництво.
"Тепер ми володіємо потужною ядерною зброєю, щоби захиститися від загрози з боку США. Ми без жодних вагань відповімо війною на повномасштабну війну, на ядерну війну — нашим власним ядерним ударом. І вийдемо переможцями у протистоянні зі Сполученими Штатами".
Читайте також: У КНДР заговорили про тотальну війну з використанням ядерної зброї
Масштабних випробувань зброї Північна Корея у День армії не проводила – обмежилася артилерійськими стрільбами.
За Кім Чен Ина Північна Корея значно збільшила кількість запусків ракет
Цього року Пхеньян провів уже шість випробувань балістичних ракет різного ступеня дальності. Останній тестовий запуск 15 квітня – у річницю народження Кім Ір Сена – закінчився провалом. Лідер КНДР Кім Чен Ин обіцяв цього року провести тест міжконтинентальної балістичної ракети.
Частота випробувань, яка невпинно зростає з 1984 року, викликає занепокоєння сусідів та США. Вашингтон втрачає терпець щодо ядерної програми КНДР. Напередодні засідання Ради безпеки ООН цієї п’ятниці президент США Дональд Трамп заявив: "Статус-кво у Північній Кореї неприйнятний. Рада Безпеки ООН має бути готовою накласти додаткові більш потужні санкції у відповідь на ядерну та балістичну програму КНДР. Це реальна загроза світові, хочемо ми цього чи ні. Північна Корея – це велика світова проблема, яку ми маємо нарешті вирішити".
Та чи така страшна армія Північної Кореї, як її малюють? Дипломати та аналітики складають уявлення про це, дивлячись відео військових парадів у КНДР – останній відбувся 15 квітня. Вулицями Пхеньяна провезли прототип міжконтинентальної балістичної ракети – саме тієї, яка, хваляться в КНДР, може долетіти до берегів США. На параді також демонстрували нову зброю середнього радіусу дії та пересувні транспортери для запуску ракет.
Читайте також: Чим КНДР лякала світ на масштабному військовому параді: з'явилося відео
Ракети КНДР потенційно можуть досягти не лише США з Європою, а й України
За словами експертів, поки що КНДР не має готових до запуску ракет із ядерними боєголовками, які здатні долетіти далі, ніж Японія та Південна Корея. Утім, Пхеньян активно розробляє та тестує ракети із радіусом дії понад 10 тисяч кілометрів. Ці випробування переважно є невдалими. Та Пхеньян обіцяє проводити їх щотижня, доки не досягне мети.
США та азійські сусіди поспішають зупинити КНДР до того, як вона отримає повністю функціональну ядерну зброю. Навіть прихильний до Пхеньяна Китай останнім часом висловлює занепокоєння його діями. Пекін без пояснення причин скасував авіасполучення з Північною Кореєю та припинив експорт вугілля.
Читайте також: Китай вимагає знищити ядерну зброю в КНДР
"Китай серйозно стурбований останніми тенденціями у розвитку ядерної програми та ракетобудівництва Північної Кореї, – заявив на брифінгу речник МЗС Піднебесної. – Китай залишається відданим своїй меті де-нуклеаризації Корейського півострова та дотриманню миру і стабільності там шляхом переговорів".
Зараз між Північною Кореєю та Сполученими Штатами ведеться словесна війна. Та чи наважиться КНДР мірятися військовою міццю з найсильнішою армією світу?
Поки Пхеньян вправляється в агресивній риториці та демонструє новітню зброю на параді, докази військової потужності США – атомний підводний човен з ракетами "Томагавк" і ударна група на чолі з авіаносцем "Карл Вінсон" – уже біля берегів Корейського півострова. КНДР погрожує потопити американські кораблі "одним ударом".
Ольга Токарюк, "Громадське"
Оригінал