Що таке "розумні" міста

Smartcity – це концепція, коли використовують інформаційні технології для ефективнішого функціонування міста. В її основі використання чесних інформаційних технологій для ефективнішого функціонування.

Читайте також: Феномен швидкого економічного росту Південної Кореї: цікаві факти

Насамперед "розумні" зміни стосуються:

  1. транспорту,
  2. енергетики,
  3. охорони здоров’я,
  4. електроенергії,
  5. електронного урядування.

У режимі реального часу різноманітні датчики збирають дані, аналізують їх, а головне коригують дії міських систем, аби вони працювали ефективніше. В результаті, це буде економія коштів, кращий сервіс та комфортніше місто для його мешканців.

смарт технології розумне місто
Українським містам потрібно 10 років, щоб стати "розумними"

Українські міста роблять лише перші кроки в смарт напрямку. "Розумними" прагнуть стати Львів, Дніпро, Харків, Київ та Одеса. На це їм потрібно щонайменше 10 років.

Розумне вуличне освітлення, смарт-парковки – це лише окремі ініціативи, а не одна величезна національна програма. Проте, щоб досягнути результату за 10 років українським містам треба починати працювати над цим уже зараз.

Світовий приклад

У Сінгапурі живе майже 6 мільйонів людей, вся інфраструктура просякнута інтелектуальними технологіями. Тут діє безпілотне метро, через додаток можна дізнатися час прибуття автобусу і кількість вільних місць у ньому.

розумне місто сінгапур
"Розумний" Сінгапур

Спеціальні датчики на переходах продовжують зелене світло для літніх людей та осіб з інвалідністю. Смарт-система також фіксує, скільки води споживає мешканець. А якщо літня людина впала в будинку, то система одразу ж відправить сигнал до лікарні.

На порталі державних послуг Сінгапуру доступні 650 онлайн-сервісів.

Дивіться відео, як функціонує Сінгапур:

За прогнозами аналітиків, всесвітній ринок розумних міських послуг у 2020 році сягне 400 мільярдів доларів. Отже, смарт-технології – це перспектива.