Таку думку сайту "24" висловив правник-міжнародник Геннадій Друзенко.
Читайте також: Кремль шантажує керівництво ЄС розміщенням у Криму комплексів С-400, – експерт
Розміщення ракетних установок – демонстрація того, що Росія готова до поглиблення санкцій, які, з одного боку, спрацювали, є рецесія економіки, вичерпання фондів, накопичених під час високих цін на нафту. Але спрацювали не так санкції, які здебільшого носять символічний характер, як це наслідок об’єктивного падіння цін на нафту, що вдарило по всім експортерам,
– вважає Геннадій Друзенко.
За словами фахівця, Путін почав з грубого порушення міжнародного права, анексувавши Крим, і далі на нього аргументи права і дипломатії не впливають.
Той, хто витер ноги об засадничі принципи статуту ООН, навряд чи звертатиме увагу на якісь занепокоєння Заходу, навіть, якщо вони "глибокі". Путін бачить, що йти на радикальні кроки, – нафтове ембарго чи відключення SWIFT, що могло б зупинити Росію – міжнародна спільнота не готова,
– зауважує Друзенко.
Як зауважує фахівець, це все одно, що подати в суд на терористів. Країни, які мають справу з терористами, і успішно з ними борються – США та Ізраїль – знають, що терориста треба не судити, а знищувати. Щоб витягнути свого заручника, потрібно взяти заручника з боку противника. З Росією, говорить експерт, спрацьовує тільки тиск і сила. Розміщення в Криму С-400 – це виклик міжнародній спільноті: ви говоріть, що хочете, а ми робитиме те, що нам заманеться.
Нагадаємо, в окупованому Криму ЗС РФ розгорнули другий дивізіон зенітного ракетного комплексу нового покоління С-400 "Тріумф" для "захисту від повітряних загроз з боку України". У Держдумі заявили, що розміщення в Криму зенітно-ракетного комплексу С-400 є попереджувальним сигналом розробникам ракетної зброї в Україні.