Таке рішення угорського прем'єра спричинило чимало дискусій, адже введення надзвичайного стану відбулось на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У Посольстві Угорщини у Києві пояснили цей крок Орбана, оприлюднивши офіційну заяву на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також Угорщині треба буде визначатися, – політолог припустив, чи можуть країну виключити зі складу ЄС

Заява угорського посольства щодо введення у країні надзвичайного стану

У посольстві Угорщини у Києві зазначили, що впровадження у країні надзвичайного стану спричинене "воєнною ситуацією у сусідній країні" й покликане "пом'якшити наслідки". Щоб уникнути ймовірних непорозумінь та дезінформації, представництво опублікувало пояснювальну заяву.

Надзвичайна ситуація, запроваджена згідно зі змінами в Конституції (Угорщини – ред. 24 канал), надає можливість у разі виникнення у сусідній країні воєнної ситуації, збройного конфлікту або гуманітарної катастрофи, мати у розпорядженні уряду усі необхідні інструменти,
– йдеться у заяві посольства.

В угорському представництві в Україні пояснили, що йдеться про інструменти, які дозволяють:

  • надавати допомогу, підтримку та житло біженцям;
  • запобігти шкідливим економічним впливам, в інтересах "пом'якшення наслідків".

Вас може зацікавити Якось не так вони бачать світ, – Зеленський про позицію Угорщини щодо нафти

Пояснення Орбана

У відеозверненні після введення надзвичайного стану в Угорщині Віктор Орбан заявив, що такий крок надасть очолюваному ним уряду "простір для маневру та можливість негайно реагувати на наслідки війни у сусідній Україні".

Політик підкреслив, що війна в Україні, якій "не видно кінця", загрожує й Угорщині, її фізичній безпеці, а також енергопостачанню та фінансовій безпеці економіки та угорських сімей.

Ми бачимо, що війна і санкції Брюсселя спричинили величезні потрясіння та різке зростання цін. Світ на порозі економічної кризи,
– заявив Орбан.

Реакція в Україні

Радник очільника Офісу Президента України Михайло Подоляк переконаний, що введення надзвичайного стану в Угорщині – це піар-позиція Орбана. Таким чином угорський уряд, за словами Подоляка, намагається створити інформаційний шум та відволікти увагу міжнародної спільноти від війни Росії проти України. Натомість Угорщина хоче показати, мовляв, у неї також "є проблеми".

Зверніть увагу – у Зеленського різко відповіли на цинічні пропозиції "здати" частину України: дивіться відео