Віктор Орбан оголосив надзвичайний стан в Угорщині

Як сказав Орбан у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у фейсбуці, надзвичайний стан набуде чинності опівночі 25 травня і надасть уряду "простір для маневру та можливість негайно реагувати на наслідки війни в сусідній Україні".

Зверніть увагу Умови будуть дуже жорсткі, – євродепутат сказав, що чекає Угорщину через блокування санкцій

Орбан заявив, що війна в Україні, якій "не видно кінця", несе загрозу для Угорщини, її фізичної безпеки, а також для енергопостачання і фінансової безпеки економіки та сімей.

Ми бачимо, що війна і санкції у Брюсселі привели до величезних потрясінь та різкого росту цін. Світ на порозі економічної кризи,
– сказав Орбан.

Також угорський прем'єр зауважив, що країна повинна залишатися осторонь від цієї війни. І саме для цього уряду потрібний простір для маневру та негайних дій у вигляді надзвичайного стану. Це, мовляв, дозволить владі швидко реагувати та "захищати Угорщину та угорські родини усіма можливими методами".

Що означає надзвичайний стан в Угорщині

Ввести надзвичайний стан воєнного часу змогли після того, як вранці 24 травня парламент проголосував за десяту поправку до Конституції, яка дозволяє оголошувати його у випадку війни у сусідній країні.

Вперше про можливість введення надзвичайного стану в Угорщині заговорили ще у квітні. Тоді глава канцелярії прем'єр-міністра Гергелі Гуляс заявив, що "потрібно створити цей інструмент для себе та нинішньої влади", аби мати можливість діяти у випадку війни.

Надзвичайний стан в Угорщині є так званим кваліфікованим періодом, який вводить у силу спеціальну правову систему. Зокрема це означає, що уряд може приймати постанови, які призупиняють дію певних законів.

Що ж конкретно робитиме уряд Орбана з уведенням надзвичайного стану стане відомо вже 25 травня. За словами прем'єра, про свої перші заходи вони оголосять вже завтра.

Більше про позицію Угорщини та теплі стосунки з Росією

  • Попри своє "шалене" занепокоєння війною в Україні та тим, як вона загрожує безпеці Угорщини, Орбан підтримує доволі дружні стосунки з Росією та її президентом-терористом.
  • Хоча в Угорщині з самого початку повномасштабного вторгнення приймали українських біженців, допомагати у боротьбі з агресором там не поспішали. У той час, коли весь світ згуртувався у питанні військової, фінансової та санкційної підтримки нашої держави, Угорщина заявляла, що не постачатиме Україні зброю, а також не хоче відмовлятися від російських нафти та газу, аби "не платити ціну війни".
  • Ба більше, Угорщина на чолі з Орбаном "відзначилася" не лише блокуванням санкцій та відмові у постачанні зброї, а й особливим цинізмом. Після того, як російські окупанти втекли з Київщини і весь світ жахнувся від звірств, які вони там чинили, глава уряду Угорщини засумнівався у їхній правдивості, повторюючи риторику Кремля.
  • Окрім того, за інформацією РНБО, в Угорщині заздалегідь знали про те, що Росія планує напад на Україну. В Орбана з Путіним був власний зухвалий план, однак здійснитися йому не судилося.
  • Угорщина усіляко показувала, що не є союзником України, та продовжує робити це досі. Стати на бік цивілізованого світу їй заважає істеричний страх Путіна. Орбан дедалі більше переконав у цьому Європу та увесь світ, погодившись платити за російський газ у рублях.
  • Було очікувано, що з початком обговорення шостого пакета санкцій проти Росії, який включає ембарго на російські енергоносії, Угорщина його не підтримає. Намагаючись задовольнити Путіна, Орбан зробив Угорщину "головним болем" для ЄС.
  • Згодом він почав торгуватися з Євросоюзом, нібито погодившись на ембарго в обмін на компенсацію. Якщо спершу йому було потрібно 750 мільйонів євро, то зараз необхідна Орбану сума збільшилася до 15 – 18 мільярдів євро.

До теми: Угорщина знала, що Путін планує напад на Україну, – Данілов