Таку думку висловила депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук. Допис у фейсбуці вона опублікувала 4 квітня, до Дня створення НАТО.

Зверніть увагу НАТО на своїй офіційній сторінці у Twitter розповіло про Україну

Наш шлях до НАТО пролягає через Чорне море, – Верещук

Вона розповіла, що займалася проблематикою НАТО та Чорноморського регіону ще до депутатства в рамках Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень.

За її словами, в майбутньому північне узбережжя Чорного моря буде зоною геополітичних зіткнень. І важливість цього регіону зростатиме, як будуть загострюватися відносини між Заходом та Росією:

  • у Європі;
  • на Балканах;
  • на Близькому Сході;
  • в Закавказзі.

Наш шлях до НАТО пролягає через Чорне море,
– наголосила Ірина Верещук.

І відзначила, Україні треба прискорено розвивати військову інфраструктуру Чорноморського узбережжя та його сумісність із силами Альянсу: військово-морську інфраструктуру, протиповітряні, протиракетні та протикорабельні системи.

Депутатка підкреслила, що нашій країні слід збільшити кількість офіцерів ВМС, які проходять підготовку в країнах НАТО. Зокрема у Великій Британії. "Бо поряд із США, саме англійці є найкращими вчителями у протистоянні Росії в Чорному морі", – пояснила вона.

На її думку, роль нашого Чорноморського узбережжя як платформи геополітичного стримування Росії може стати важливим фактором як в реалізації євроатлантичного курсу України, так і в поверненні Криму.

Відносини України з НАТО: останні новини