Він констатував, що міжнародне співтовариство поки що “не в змозі виконати своє зобов'язання щодо деескалації напруженості відповідно до статуту ООН, але шлях для розв'язання кризи ще відкритий”.

Читайте також: Крим був, є і залишиться частиною України, — Яценюк

Фелтман нагадав, що генеральний секретар ООН закликає до мирного врегулювання конфлікту, "закликає всі сторони утримуватися від поспішних, однобічних дій і вести прямий діалог, щоб знайти вихід".

"Ми розуміємо, що референдум відбудеться 16 березня, тому що немає ніяких вказівок про зворотне. Референдум серйозно посилив ситуацію", - сказав заступник генсека, згадавши ситуацію, коли місцева влада не пустила до Криму помічника генсека Івана Шимоновича.

Фелтман поінформував присутніх, що генсек ООН в четвер зустрінеться з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

"Ми підкреслюємо, що всі сторони повинні утриматися від односторонніх дій, які ще більше погіршать ситуацію. Це обернеться катастрофічними наслідками для всього світу", - вважає він.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку закликав Росію вивести війська з Криму і сісти за стіл переговорів для врегулювання конфлікту. Він також заявив, що поведінка РФ стосовно України підриває глобальну безпеку у світі та реалізацію програми нерозповсюдження ядерної зброї.

Натомість постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін засудив українську владу за те, що вона буцімто нічого не зробила для врегулювання ситуації в Україні. За його словами, Чорноморський флот РФ не буде втручатися в референдум 16 березня.