Річ у тім, що комплекси "БУК", С-300, "Оса" та інші на гусеничному або колісному ході. В них є певний термін не розгортання залежно від станції. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
До теми Майор ЗСУ припустив, чи застосує Росія авіаналіт під час наступних ракетних ударів
ППО постійно переміщується
Як зауважив військовий експерт, наше протиповітряна оборона не стоїть на місті – вона відстрілялася і поїхала. Тому краще, щоб були САУ, бо вони швидше переміщуються. Якщо радіолокаційна станція вимкнена, пояснює Гетьман, її неможливо виявити, вона стоїть замаскована.
Коли вона починає працювати, електромагнітне випромінювання бачать наші вороги й вираховують, де розташована установка,
– каже майор запасу ЗСУ.
Тому після того, як ППО провела бойові пуски, вона має одразу згорнутися і переїхати в інше місце. Це має робитися дуже швидко. За словами ветерана, невеликі станції дуже корисні для ближнього бою, тому що можуть стріляти ледь не на ходу, хоча й недалеко стріляють. На ній є і пускова установка, і радіолокаційна станція. "Одна поїхала і все", – каже він.
Більш потужні ЗРК, продовжив військовий експерт, передбачає розгортання 3 – 4 машин. Самохідна установка розвідки й наведення стала, по периметру розгорнулися пускові установки, і комплекс готовий до бою. Тільки він зробив пуски, вразив повітряну ціль, одразу згортається і переміщується.
Можна переїхати на 3 – 10 кілометрів, і це вже буде нова точка. Не треба переїжджати по всій країні. Це як артилерія – відстрілялася і поїхала, інакше прилетить,
– підкреслив він.
Обирати нові місця, додає він, не доводиться. Усі бойові розрахунки вже зроблені, люди знають свої позиції.