Про це 24 Каналу розповів політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко. За його словами, Росії було вигідно спихнути вагнерівців до Білорусі. Адже подальше їхнє перебування в країні-агресорці могло б спровокувати конфлікти з російським військовим командуванням.

Дивіться також Заколот Пригожина – російська громадянська війна, в якій немає переможців

Як вагнерівці ще можуть допомогти Лукашенку та Путіну

Як наголосив Буряченко, вагнерівці можуть бути корисними для самопроголошеного президента Алєксандра Лукашенка. Є багато сумнівів щодо реальної боєздатності білоруської армії. У цьому випадку їм дещо можуть допомогти вагнерівці.

Білоруська армія не є небезпечно. А-от коли вона буде посилена вагнерівцями? Зараз їх там десь 5 тисяч. Це не змінює правила гри щодо можливої агресії з боку Білорусі до України. Лукашенко на це не піде. Але він отримає посилення в протистоянні з російськими спецслужбами. І коли в Росії почнеться розпад та смута, то вагнерівці можуть зіграти серйозну роль,
– зауважив Буряченко.

Дивіться розмову з Олексієм Буряченком на ютубі 24 Каналу

Окрім того, вагнерівці ще можуть бути корисними Путіну як важіль шантажу на Захід. Не дарма нещодавно Лукашенко почав розповідати, що ці терористи хочуть піти на Польщу. Тут йдеться не про війну, а про загрозу терактів. І це вже гра Путіна.

Путін зрозумів, що "Вагнер" може зіграти шантажну гру. А Лукашенко в принципі є людиною підневільною. Тому його ніхто й не питав. Не дарма він намагається дистанціюватися від вагнерівців. А Путін таким шантажем намагається вибивати собі преференції аж до перемир'я в Україні,
– вважає Буряченко.

Світ має жорстко на це реагувати. І найкраще рішення, яке можна було б тут ухвалити – надати Україні достатню кількість зброї, щоб вибити окупантів.

Зустріч Путіна та Лукашенка: коротко

  • Путін та Лукашенко провели зустріч в Росії 23 липня. Це була їхня перша публічна зустріч після спроби заколоту від вагнерівців.
  • Лукашенко одразу почав говорити дурниці. Він заявив, що вагнерівці його "напрягають", адже нібито хочуть "сходити на екскурсію до Варшави чи Жешува".
  • Цікаво, що після прибуття вагнерівців до Білорусі в Польщі повідомили про посилення охорони кордону. В Німеччині наголосили, що підтримають Польщу в разі атаки від вагнерівців.