Таку думку в етері 24 Каналу висловив полковник армії Великої Британії у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, зауваживши, що здійснювати логістичну підтримку танків та воїнів ЗСУ, зокрема постачання пального, їжі та боєприпасів, буде складніше, якщо українські Сили оборони будуть далі просуватися вглиб Росії.
Дивіться також Дієва тактика: як Силам оборони допомагає знищення мостів на Курщині
ЗСУ ретельно навчалися комбінованій тактиці ударів
Геміш де Бреттон-Гордон наголосив, що на Курщині була неймовірно вражаюча операція українських сил. Вони застали росіян зненацька. З його слів, українські військові дуже ретельно навчалися тактиці комбінованих ударів, спільної роботи танків, піхоти, ППО, артилерії разом з безпілотниками.
Для мене, як військового, є дивовижним те, що досі триває цей наступ України і росіяни досі не змогли піти в контратаку. Це вказує на те, що російські сили дуже розтягнуті, не зважаючи на те, що в Україні перебувають сотні тисяч російських військових. Схоже, що в росіян немає резервів,
– озвучив Геміш де Бреттон-Гордон.
Війна вийшла на перший план
Зараз тисячі російських біженців рухаються на схід до Москви і розповідають, що відбувається на прикордонних територіях. Британський військовий наголосив, що навіть в російських новинах вже визнають, що Україна зайшла на російську територію.
Зазвичай війна мало що означає для еліт в Москві, але зараз вона вийшла на перший план. Тому я, як і всі, дуже сподіваюся, що наступ поставить Україну в дуже сильну позицію, а росіян у вкрай слабку,
– зауважив Геміш де Бреттон-Гордон.
Українські війська діятимуть обережно
Британський військовий зазначив, що українські війська будуть дуже обережними й точно не перекинуть туди занадто багато сил з інших напрямків, де росіяни могли б досягти успіхів.
Він зазначив, що Путін показав, що командна структура російських військ дуже жалюгідна. В ній всі основні рішення ухвалює сам російський диктатор, саме тому все відбувається надто повільно, а росіяни зараз опинилися в складній ситуації.
"Українські сили не захочуть просуватися надто далеко, вони зміцнять свої поточні позиції, це посилить Україну в переговорному процесі. Багато людей на Заході були стурбовані ядерною загрозою з боку росіян, але щодо цієї загрози не треба турбуватися, бо вони могли її використовувати щодня протягом цих 2,5 роки і цього не зробили, бо просто не можуть", – вважає Геміш де Бреттон-Гордон.
Військовий експерт підсумував, що нині вкрай важливо, щоб західні лідери підтримували Україну якомога більше, оскільки всі союзники хочуть, щоб ця війна закінчилася швидше і на умовах, які зможуть задовольнити український уряд і народ.