Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Як повідомили в Генштабі ЗСУ, на Сході України тривають запеклі бої.

Дивіться також Оборона міста ввійде у підручники: яка ситуація у Бахмуті

Зокрема, росіяни й далі намагаються атакувати місто-фортецю Бахмут на Донеччині.

Що замислили росіяни біля Бахмута

Як розповів Жданов, окупанти посилили мінометний вогонь на усій лінії фронту на Бахмутському напрямку. Також протягом минулої доби ворог обстріляв близько 20 населених пунктів на цій ділянці фронту.

Російські війська намагаються наростити вогневі зусилля, але не шляхом застосування ствольної артилерії по передньому краю фронту. Замість цього росіяни намагаються саме мінометами вибити нашу піхоту,
– пояснив військовий експерт.

Жданов зазначив, що зараз в української армії ситуація з мінометами набагато гірша, ніж у російського окупаційного війська.

Олег Жданов проаналізував ситуацію на фронті: дивіться відео

ЗСУ зупинили спроби наступу ворога

Попри постійні спроби атакувати Бахмут, ворогу не вдається просунутися на цьому напрямку.

"У Бахмуті все стабільно. Окупанти тиснуть, однак спротив наших сил зріс і сьогодні ми фактично зупинили будь-які спроби наступу з боку ворога", – наголосив Жданов.

Втім, за словами військового експерта, російські військові можуть планувати нові атаки.

Небезпека атак з північного флангу

Він додав, що зараз важливо спостерігати за тим, що відбувається на північному фланзі на Донбасі.

Хоча ми там і зупинили вклинення, але виступ у лінію фронту залишився. Росіяни будуть намагатися перекинути резерви, наростити зусилля та відновити наступ,
– сказав військовий експерт.

Жданов зауважив, що саме від таких флангових ударів залежить доля всього гарнізону у місті Бахмут.

Оборона Бахмута: головне

  • Українські прикордонники відбили атаку окупантів на опорний пункт під Бахмутом. Одного бійця з ПВК "Вагнера" наші воїни взяли в полон.
  • У розвідці Міноборони Британії припустили, що перед роковинами вторгнення Росії в Україну в Кремлі можуть оголосити, що "захопили" Бахмут. Кремлю необхідно показати бодай якісь перемоги, щоб знизити тиск всередині Росії.
  • Керівник ГУР МО Кирило Буданов наголосив, що Україна не може відступити з Бахмута. Відповідаючи на питання, чи в утриманні Бахмута більше політичної доцільності чи військової, Буданов провів аналогію із США. Зокрема, якби президенту США запропонували здати Нью-Йорк.
  • Керівник ГУР Міноборони України пояснив, що з військової точки зору утримання Бахмута дає нам можливість стримувати росіян у тому районі та завдавати їм катастрофічних втрат.