Про це повідомив заступник директора Центру досліджень енергетики Вадим Гламаздін.

"Зараз половина з 14 теплоелектростанцій в Україні працюють по 1-2 енергоблоку, мінімальним складом. У дуже складній ситуації зараз Придніпровська і Криворізька ТЕС — на них не надходить антрацитове вугілля, а запасів палива, що залишилися, вистачить не більше, ніж на тиждень роботи. Ситуація посилюється тим, що у випадку збоїв у їхній роботі — нічим буде компенсувати брак потужності в Об'єднаній енергосистемі України. На Вуглегірській, Слов'янській, Трипільській та Зміївській ТЕС також мало палива. Вуглегірська ТЕС кілька днів не працювала, зараз включений один блок. Збалансувати ситуацію в Дніпровській енергосистемі могла б Зуївська ТЕС, але вона вже місяць не отримує вугілля марки "Г" з української території. Через 3 дні вона теж може відключитися і тоді підтримати Дніпровську енергосистему в разі якогось збою буде нічим", — розповідає експерт.

"Якщо в Дніпровській енергосистемі станеться якийсь збій через відсутність вугілля — це може призвести до масштабних негативних наслідків. В першу чергу постраждають близько 1 мільйона споживачів у Дніпропетровській області, потім відключення почнуться в сусідніх областях, оскільки Дніпровська енергосистема є донором для частини Запорізької області, Одеси, Миколаєва, Херсона. А це ще близько 5 мільйонів споживачів. Не можна забувати, що в Дніпропетровській та Запорізькій областях є велика кількість металургійних підприємств, в Одеській області є хімічна промисловість. Якщо енергопостачання перерветься і не буде резерву, то з максимальною ймовірністю на цих підприємствах відбудуться викиди шкідливих і отруйних речовин і передбачити наслідки можливої ​​екологічної катастрофи буде неможливо. Ризики дуже великі і впливають на всю економіку України. Трипільська, Зміївська, Запорізька та Ладижинська ТЕС все навантаження не витягнуть. А значить нас чекають нові віялові відключення — і вони можуть перекинутися на всю Україну", — говорить Вадим Гламаздін.

За його словами є тільки один шлях посилення надійності Дніпровської енергосистеми — налагодити постачання вугілля до станцій . "Вугілля повинне надходити щодня, ритмічно і якомога швидше", — вважає експерт.