Заява посольства Угорщини щодо гімну, який виконали депутати на Закарпатті
За словами дипломатів, сьгодні "ця молитва є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, які живуть в будь-якій точці світу". Про це повідомляє "Європейська правда".
Важливо Скандали щодо Угорщини на Закарпатті: Кулеба викликав угорського посла
Водночас у посольстві Угорщини зауважили, що вона є настільки ж важливою, як і національні угорські кольори (червоно-біло-зелений). Їх угорські громади по всьому світу використовують не як символ Угорщини, а як символ належності до угорської нації. Те ж саме стосується і угорців, які проживають в Україні.
В угорському зовнішньополітичному відомстві також вказали на статтю закону України "Про національні меншини в Україні", прийнятого в 1992 році. Вона гарантує використання національних символів для цих меншин.
"Зараз уже десятиліттями можна спостерігати практику, за якою в поселеннях, де проживають угорці, присутні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва. Ми сподіваємось, що ця прекрасна традиція поваги до різних національностей і меншин буде безперешкодно продовжуватися в Україні", – заявили в посольстві.
Хто міг злити запис із виконанням гімну в мережу: що думають у посольстві
В угорському диппредставництві переконують, що запис зробили та опублікували, "очевидно, з недоброзичливою метою". Вдалася до такого кроку людина, що є членом родини одного з кандидатів на посаду голови ОТГ. Він власне програв на виборах.
Ця особа навмисно не записала державний гімн України, який пролунав наприкінці сесії, і тільки після цього присутні заспівали національну молитву угорців,
– констатували в Посольстві Угорщини в Україні.
Зверніть увагу Таке бувало і раніше: угорці Закарпаття відреагували на скандал із виконанням гімну
Головне про скандал із виконанням гімну Угорщини на Закарпатті
- Напередодні в мережі з’явилося відео, як депутати Сюртівської ОТГ на чолі з головою заспівали гімн Угорщини під час складання присяги. Інцидент трапився ще 21 листопада – у День Гідності України.
- Як пояснив голова ОТГ, вдалися до такого кроку, оскільки більшість як депутатів, так і населення цього села – представники угорської нацменшини. З цієї ж причини засідання проводять двома мовами, натомість всі рішення під час сесії ухвалюють українською.
- 1 грудня Служба безпеки України взяла до уваги цей інцидент. Там заявили, що перевіряють інформацію щодо можливих ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської ОТГ.