Відео на сайті угорського уряду замінили без жодних пояснень. Раніше в українському Міністерстві закордонних справ відреагували на скандал, проте вибачень від угорської сторони так і не отримали.

Читайте також Президентство Орбана в ЄС: Європарламент ухвалив резолюцію проти Угорщини

Що відомо про скандал з "російським" Кримом на мапі

Скандальне відео опублікували у вівторок, 30 травня, проте опозиційні ЗМІ Угорщини помітили його тільки в п'ятницю. У такий спосіб фонд нібито хотів закликати до миру в Україні. Щоправда, мир за версією представників провладного фонду Századvég має настати не шляхом виведення російських військ з території України, а після взаємного припинення вогню.

Окрім того, у відеоряді з'явилася і карта України – але чомусь Крим у ній був позначений як територія Росії. Чому – незрозуміло, адже Угорщина, як і більшість країн світу, офіційно не визнала анексію Криму Росією законною. Але і жодного коментаря щодо ситуації у уряді країни не дали.

Згодом на обурливу мапу України відреагували у МЗС. Угорщину закликати припинити провокації та дотримуватися взятих на себе зобов'язань в рамках членства у ЄС, НАТО та ООН.

Позначення Кримського півострова територією, яка не входить до складу України, суперечить неодноразово заявленій позиції офіційного Будапешта про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах,
– повідомили у міністерстві.

Та жодних пояснень чи вибачень від угорської сторони так і не надійшло. Натомість 3 червня відео мовчки видалили і замінили новим, на якому Крим вже позначений територією України.

В які ще скандали потрапляла Угорщина

  • Угорщина продовжує блокувати фінансову допомогу Україні від Євросоюзу. Прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що країна не зніме заборону, поки Україна не виключить угорський OTP Bank з переліку міжнародних спонсорів війни. Банк все ще співпрацює з Росією та визнає квазіреспубліки на Сході.
  • Раніше Орбан також цинічно заявляв, що Україні не вдасться виграти у війні. Він також заявив, що військова допомога від Заходу начебто лише "погіршує ситуацію". В МЗС відповіли, що "в Кремлі мають радіти", адже своїми заявами Орбан знімає з Росії відповідальність за розв'язання війни.
  • Натомість у МЗС Угорщини не так давно зробили абсурдну заяву про Зеленського – начебто він намагається підірвати незалежність і суверенітет Угорщини. Також він заявив, що президент України закликав до підриву газопроводу "Дружба".