У середу, 26 жовтня, в етері російськомовної програми Хельме заявив, що підтримка EKRE в країні зросте, якщо партія висловить свою нейтральну позицію щодо війни в Україні.

До теми Небезпечне сусідство: в Естонії до кінця року встановлять системи для сирен

Як відреагував естонський уряд

Представники всіх інших політичних партій Рійгікогу розкритикували та засудили заяву віцепрезидента Марта Хельме.

Енн Еесмаа, член опозиційної Центристської партії в Рійгікогу, оголосив, що заява Марта Гельме про агресію Росії в Україні стала великою несподіванкою. Він вважає дивним, що такі поінформовані політики можуть стверджувати про небажання підтримувати будь-яку зі сторін конфлікту.

Така позиція є не тільки незрозумілою, але навіть недоречною. Адже 18 жовтня Март Хельме разом із 87 своїми колегами, які представляють різні фракції проголосували за заяву Рійгікогу про жорстке засудження російської агресії.

Представниця Партії реформ Крістен Міхал зазначила, що в ситуації, коли Росія пішла на Україну вбивати жінок і дітей, заява Марта Хельме дає сигнал, що спікеру байдуже.

Міністр закордонних справ Вітчизни Урмас Рейнсалу заявив, що нейтралітет EKRE у війні Росії проти України є смертельно небезпечною риторикою для Естонії та України.

Як виправдовується Хельме

Політик вранці 27 жовтня заявив, що його використання слів на російськомовному каналі ERR було невдалим, але він залишається переконаним, що в поточній геополітичній ситуації найвигідніше для світу – це укласти мир.

Хельме підтвердив, що його політична партія і він особисто завжди підтримували Україну у війні проти Росії. Це можна підтвердити, зокрема, підписанням заяви на підтримку України та проголошенням Росії терористичною державою.

Яке ставлення Естонії до Росії

Варте уваги – Навіс оцінив імовірність нападу Росії на країни Балтії: дивіться відео