Про це для 24 Каналу розповів експерт з авіації Валерій Романенко. Він зазначив, що пів року достатньо для підготовки кваліфікованого пілота, здатного виконувати всі види бойових завдань навіть в складних метеорологічних умовах.
До теми Змінять хід війни: основні характеристики F-16 і позиція Заходу щодо передачі літаків Україні
"Згідно з нашими стандартами, це другий клас пілотів. Це не лише зліт-посадка, а й тактична підготовка, вогнева підготовка. Звичайно, в обмеженому обсязі, бо на другий клас готують приблизно 2 роки. Проте в нас війна й ми не маємо стільки часу, тому підготовку треба проводити інтенсивно", – сказав Романенко.
Експерт розповів, що словацькі та болгарські льотчики, для яких купують F-16, мають підготовку на приблизно 30 місяців. За словами Романенка, гроші на підготовку українських льотчиків виділили в бюджеті нинішнього фінансового року.
"Це означає, що до кінця фінансового року, їх мають витратити", – зазначив Романенко.
Підготувати аеродроми можна за пів року
Неможливо, щоб ворог не виявив злітні смуги, де базуються винищувачі. Романенко сказав, що всі аеродроми є відомими. Він розповів, що у відкритих джерелах з'являлася інформація, що Україна починає переобладнувати деякі аеродроми для сучаснішої авіації.
Крім того, можемо використовувати літаки з міжнародних аеропортів, де поряд базується цивільна та військова авіація. Наприклад, Бориспіль. Тобто обмежена мережа для використання винищувачів у нас є, – розповів Романенко.
Він сказав, що підготувати аеродроми можна за пів року. Мовиться про обмежену кількість об'єктів, бо Україна не отримає десятки літаків.
"Це дорога річ. Гроші в американців на допомогу Україні не нескінченні. Підготовка одного винищувача й пілота – це 60 мільйонів доларів. Якщо ж передбачити додаткове озброєння, запасні частини, то це 130 мільйонів", – додав Романенко.
Зверніть увагу – Романенко про сучасні винищувачі: дивіться відео
США відмовляються постачати Україні F-16
Журналістка Голосу Америки запитала американського президента Джо Байдена, чи постачатимуть США Україні винищувачі F-16. Він дав коротку відповідь: "Ні". Проте представники Пентагону скептично ставляться до цієї заяви. Заявили, що США не вперше відмовляли, але згодом погоджувалися надсилати озброєння.