Це, зокрема, підтвердило й репрезентативне опитування YouGov у Німеччині. Згідно з його даними, у разі війни там лише 5 відсотків пішли б добровольцями у військо, а 6 – очікували б призову.
Цікаво У Німеччині людям розсилають фейкові листи від імені України з пропозицію воювати проти Росії
Про що питали німців
Опитування щодо готовності стати на захист держави у випадку повномасштабної війни провели серед 2 тисяч повнолітніх виборців.
Припустімо, що є ознаки військового нападу на Німеччину, порівнянні з нападом Росії на Україну, який почався в лютому 2022 року. Як ви думаєте, що б ви особисто вчинили в такій ситуації?
– запитали в YouGov.
Також в опитуванні німці поділилися своїми думками щодо повернення держави до призовної армії, а також розповіли про вміння користуватися вогнепальною зброєю.
Результати опитування
Дослідження показало, що у випадку повномасштабної війни кожен третій громадянин Німеччини намагався б продовжувати своє звичне життя, а кожен четвертий якнайшвидше покинув би країну. При цьому частка готових виїхати з Батьківщини більша серед молодого покоління.
Цікаво, що бажання захищати країну найбільше виявили виборці "Зелених". Також з результатів опитування видно, що особливих відмінностей між Сходом і Заходом практично немає.
Щодо вміння користуватися зброєю, то на момент опитування 23 відсотки учасників заявили про такі навички, а 74 відповіли, що не вміють цього робити. 3 відсотки опитаних не надали жодної інформації.
Не однозначна думка у німців й щодо повернення призовної армії у найближче десятиліття. Так, 42 відсотки опитаних припускають, що військова служба повернеться, а 37 відсотків не вірять у це. Натомість 21 відсоток опитаних не наважилися судити або не хотіли нічого про це говорити.