Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. За його словами, винищувачі F-16 можуть бути використані для збивання ворожих ракет.

Дивіться також Захід змінив позицію щодо F-16 для України: які основні характеристики винищувачів

Скільки винищувачів можуть захистити місто-мільйонник

На думку військового експерта, дві пари по два винищувачі здатні ефективно захищати місто-мільйонник від ворожих ракет.

Зараз Україна може розраховувати на близько 3 ескадрильї винищувачів від міжнародних партнерів. Це – 48 – 50 літаків. Сюди можуть увійти не лише американські F-16, але й європейські аналоги на кшталт Eurofighter Typhoon.

Скільки Україні потрібно західних винищувачів – думка Крамарова: дивіться відео

Зараз йдуть розмови також про Eurofighter. Це було б корисно, адже там можна буде використовувати дещо іншу номенклатуру озброєнь, яка не йде на F-16. А європейські партнери, до прикладу, мають багато озброєння саме на Eurofighter,
– зауважив Крамаров.

Як вважає військовий експерт, Україні було б достатньо 8 – 9 ескадрилей сучасних багатоцільових винищувачів. Це – близько 100 – 120 літаків, яких вистачило б і на захист неба, і на знищення російських окупантів на фронті.

F-16 для України: коротко

  • За час повномасштабної війни Росії проти України Київ неодноразово закликав західних партнерів передати винищувачі F-16. Віднедавна цей процес пішов вперед.
  • Так, вже вдалося сформувати так звану "коаліцію винищувачів", куди увійдуть 8 європейських держав. Можна сподіватися, що, окрім американських F-16, можу бути і на аналоги з Європи.
  • Авіаційний експерт Костянтин Криволап порівняв американський винищувач F-16 та російський Су-35. Яка між ними різниця – читайте в матеріалі 24 Каналу.