Приблизний розрахунок часу операції оприлюднили моніторингова група "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень", редакції BlackSeaNews та "Майдану закордонних справ" на своїй фейсбук-сторінці.

Важливо! Росія повернула Україні захоплені кораблі

Там зазначають, що українські буксири вирушили у зворотному напрямку приблизно о 13:40 18 листопада. Їхня швидкість становить 7 вузлів, і не буде більшою.

Відстань до Одеси – близько 300 миль, отже кораблі туди йти 42,8 години або майже 2 доби. Погода вздовж Південного берега Криму: температура повітря – +12 – +13 градусів, швидкість вітру становить 4 – 6 метрів за секунду, а висота хвиль – 0,4 – 0,6 метра. На 19 листопада прогнозують таку ж погоду. Вітер підходить до Одеси з поривами до 9 метрів за секунду,
– поснюють експерти.

Таким чином, кораблі до Одеси прибудуть у середу, 20 листопада о 8 годині ранку.

Крім того, фахівці наголосили, що це море, і тут можуть трапитися всілякі випадки – від неочікуваного шторму до того, що може обірватися буксирний трос. Останнє трапляється дуже часто. Також певні провокації може зробити й Росія – до прикладу, пробити дірку у днищі, що помітиш не одразу.

На карті, яка показує позицію на цей час, українські буксири обведено червоним. Кораблі забирають буксири Титан" і "Гайдамаки". Пошуково-рятувальне судно "Сапфір" перебуває за 40-50 кілометрів південніше Судака.

Кораблі, передача, повернення, Чорне море
Карта із українськими та російськими кораблями

Повернення захоплених кораблів: основне

  • 16 листопада росЗМІ повідомили, що Росія поверне Україні захоплені військові кораблі до проведення саміту в нормандському форматі, який пройде 9 грудня. Радник президента України Андрій Єрмак підтвердив, що військові кораблі скоро повернуться в Україну. Проте конкретну дату він не назвав.
  • Вранці 17 листопада українські військові кораблі покинули окуповану Керч і вийшли у Чорне море. Їх супроводжують кораблі російських прикордонників.
  • Удень 18 листопада Росія розпочала процес передачі захоплених українських кораблів.

Росія повинна була віддати Україні захоплені у листопаді 2018 року українські кораблі ще у травні. Саме тоді Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити 24 полонених українських моряків і захоплені судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Проте цього так і не відбулося. Полонені моряки повернулися разом з 11 іншими в'язнями Кремля 7 вересня в межах обміну з Росією.