Загалом для евакуації українців з-за кордону необхідно виділити майже 4,2 мільйона доларів бюджетних коштів, заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час засідання Кабміну.

Важливо Понад 3 тисячі українців просять евакуації з Чехії

Міністерство інфраструктури пропонує виділити з резервного фонду державного бюджету 4 мільйони 162 тисячі доларів для евакуації 35,5 тисяч українців 175 нерегулярними авіарейсами.

Що робити українцям, які хочуть евакуюватися

Володимир Зеленський 13 березня звернувся до українців. Всіх, хто перебуває за кордоном, він закликав впродовж 3 діб повернутися додому, адже з 17 березня Україна зупинила авіа- та залізничне сполучення. Ті, хто з об'єктивних причин не встигне повернутися в Україну, повинен звернутися в консульство. Їх повертатимуть додому нерегулярними рейсами.

Якщо ви хочете евакуюватися:

  • зареєструватися у системі "Друг";
  • у ній повідомити МЗС про країну, у якій ви перебуваєте, і надати якомога більше інформації про ситуацію, у якій ви опинилися;
  • якщо зареєструватися не вдалося, потрібно звернутися до українського посольства чи консульства.

Зверніть увагу Україна створює "транспортні хаби" для повернення своїх громадян

Евакуація українців: головне

  • Першими Україна евакуювала своїх громадян з Китаю. Сталося це 20 лютого. Тоді на батьківщину повернулися 48 українців та 27 іноземців. Вони провели два тижні на обсервації у санаторії у Нових Санжарах. До слова, тоді мешканці містечка прийняли їх не дуже тепло.
  • 12 березня очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна готує другу евакуацію наших громадян з китайського Уханя, де був зафіксований епіцентр спалаху коронавірусу Covid-19. Наразі 10 українців висловили бажання повернутися на Батьківщину.
  • 17 березня Україна евакуювала своїх громадян з Лівану. Спецрейсом з Бейруту до Києва повернулися 74 українці.
  • Українські громадяни, які через суворі карантинні заходи не змогли покинути Австрію та повернутися на Батьківщину, 18 березня вирушили додому. До Києва їх доправить літак Austrian Airlines.