Бесіди проводили 22 і 23 січня співробітники Служби дипломатичної безпеки (DSS), відділу охорони правопорядку та безпеки Держдепартаменту, повідомляє BuzzFeed News із посиланням на свої джерела.

​Цікаво: Держсекретар США Помпео вилаявся на журналістку через питання про Україну

Одне з джерел повідомило, що DSS координує свої дії з українською владою, які почали власне розслідування по цій справі 16 січня.

Наразі посольство США від коментарів відмовилося. Наразі в МВС також ніяк не коментували ситуацію. Однак раніше там заявляли, що будуть просити владу США про співпрацю.

Видання зазначає, що одне із джерел назвало розслідування "цинічним" і покликаним "прикрити зад" з боку держсекретаря Майка Помпео напередодні запланованого візиту до Києва 30 і 31 січня.

Цікаво, за даними джерел, що усім дипломатам і співробітникам посольства було відкрито сказано не говорити з пресою на цю тему. Окрім того, за даними видання, співробітники посольства США були налякані несподіваною появою слідчих.

Немає точної інформації про те, скільки співробітників посольства опитали. В посольстві працює понад 300 осіб, серед них – дипломати та місцевий персонал.

Можливе стеження за Марі Йованович: що відомо

  • Палата представників США оприлюднила нові документи, що засвідчують факт стеження та погроз у бік колишнього посла Марі Йованович. Це документи від Льва Парнаса помічника адвоката Дональда Трампа – Руді Джуліані.
  • У відповідь на ці звинувачення держсекретар США Майк Помпео заявив, що нічого про це не знає. Він вважає, що вони можуть бути помилковими, але пообіцяв розслідувати цю справу.

Якщо звинувачення підтвердяться, то матимуть велике значення для розслідування щодо імпічменту Дональда Трампа. Американського президента звинувачують у зловживанні владою президента, тиску на Україну задля розслідування діяльність його конкурента Джо Байдена.

  • Водночас Національна поліція України відкрила справу про можливе порушення таємниці телефонних розмов і незаконне збирання конфіденційної інформації колишнього посла США в Україні Марі Йованович.