Як зазначає політолог Олексій Голобуцький, серед основних мішеней ворога були й вітчизняні енергетичні об'єкти. На його переконання, завдяки Службі безпеки український кіберфронт жодного разу не "просів" під натиском Росії.

Читайте також СБУ повідомила про підозру меру Полтави Олександру Мамаю

Мета "погасити Україну" мала виконуватись на двох фронтах. Російські хакери до початку повномасштабної війни були одним з брендів Кремля. І саме вони мали атакувати мережі критичної інфраструктури та банківської системи. Однак з тріском провалились завдяки кіберППО від СБУ,
– відзначає експерт.

За даними кібердепартаменту Служби безпеки, перелік тільки останніх атак йшов на сотні, а 30 із них могли стати дійсно критичними, але їх вчасно відбили.

"Загалом кількість хакерських атак на Україну – колосальна. За цей рік спецслужба відбила понад 4,5 тисячі кібнападів – це втричі більше, ніж у 2020 році", – повідомив Голобуцький.

Експерт акцентує, що сотні нападів на енергооб'єкти українці навіть не помітили, а росіяни глобально не досягли своєї мети – "потушити" всю Україну.

Знаю з декількох джерел, що іноземні спецслужби сьогодні вчаться на українських прикладах, бо ніколи не стикалися із подібними загрозами. А на кіберів СБУ та ІТ-армію волонтерів дивляться, як на восьме чудо світу. Міф про непереможних російських хакерів розвіявся, як і образ "другої армії світу", – резюмує Голобуцький.

Нагадаємо, на базі Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ функціонує система управління подіями інформаційної безпеки (SIEM), яка моніторить події в режимі реального часу та дозволяє аналізувати стан інформаційної безпеки.