У четвер, 29 грудня, стало відомо, що мер Полтави, ймовірно, працював на ворога. Силові структури його підозрюють у тому, що він поширював інформацію про розміщення підрозділів Збройних Сил під час воєнного стану.
Читайте також Колишні працівники Укрзалізниці допомагали перекидати російські воєнні ешелони в Україну
Що відомо про візит СБУ до Мамая
У силовій структурі написали про візит до мера Полтави близько 13:00. СБУ зазначила, що те, що, ймовірно, робив Мамай – це стаття 144 Кримінального кодексу України.
За даними слідства, фігурант поширив дані, які не розміщувалися у відкритому доступі ні Генеральним штабом ЗСУ, ні Міноборони, ні іншими уповноваженими державними органами,
– написали у пресслужбі.
Окрім того, нам наголосили, що досудове розслідування проводять слідчі Полтавського управління СБУ. Допомагає їм у цьому процесуальне керівництво обласної прокуратури.
Оголошення підозри теперішньому міському голові Полтави: дивіться світлини СБУ
Як відреагував Олександр Мамай
Олександр Мамай опублікував свою позицію 3 січня. Він зазначив, що звертається до Президента України і до Полтавської громади.
Мер сказав, що отримав підозру в тому, що він начебто не робив. Окрім того, заявив, що ця підозра необґрунтована та політично мотивована.
Мене звинуватили в тому, що 15 грудня на пресконференції я сказав інформацію, яка пов’язана із забезпеченням військовослужбовців. Це не засекречена інформація, вона є відкритою. Враховуючи те, що депутати ігнорували вже третю поспіль сесію, я тоді звернувся і до депутатів, щоб вони прийшли і проголосували за ті рішення, які стосуються життєзабезпечення і обороноздатності нашої держави,
– підкреслив Мамай.
Українські спецслужбовці працюють
Варто сказати, що оголошення підозри Мамаю – це не єдиний за останній час доказ того, що українські правоохоронні органи працюють на те, аби ми перемогли у війні проти Росії. Зокрема, детективи з Бюро економічної безпеки арештували залізну руду, яка належить олігарху ворожої країни Алішеру Усманову. Мовиться про 166 тисяч тонн стратегічної сировини, загальна вартість якої експерти оцінюють в 1,8 мільярда гривень. Орієнтовно це – 45 мільйонів доларів.
Читайте також СБУ затримала чоловіка, який розселював окупантів у Чорнобаївці
Окрім того, Служба безпеки нещодавно спіймала зрадника, який допомагав росіянам викрадати учасників АТО під час окупації Київщини. Як зазначають правоохоронці, він надавав росіянам адреси місцевих, що потенційно могли чинити ворожим військам опір. Серед тих, кого шукали росіяни, були колишні учасники АТО.