Смартфон із рекордно ємною батареєю

Цей смартфон витримає два тижні без підзарядки. Або ж ви зможете тричі від нього зарядити свій IPhone. Китайський ґаджет — дітище компанії Oukitel — з акумулятором рекордної ємності виходить на ринок. Модель отримала назву K10000 — відповідно до кількості міліампер-годин встановленої на ній батареї.

Смартфон наділений 5,5-дюймовим IPS-дисплеєм. Під кришкою в нього — чотирьох'ядерний процесор MediaTek із частотою 1 гігагерц, 16 гігабайтів флеш-пам'яті та 2 гігабайти "оперативки". Працює він під управлінням Android Lollipop. Вартість "витривалого китайця" в місцевих інтернет-магазинах — орієнтовно, 250 доларів.

Папір, здатний накопичувати електричний заряд

Шведські вчені придумали папір, що здатен накопичувати електричний заряд. Органічний конденсатор складається із наноцелюлози та електропровідного полімеру. Матеріал, створений дослідниками з Лінчепінгського університету, водонепроникний та еластичний, зовні схожий на фотопапір.

Розробники стверджують, що шмат такого паперу, діаметром 15 сантиметрів та завтовшки кілька десятих міліметра, здатний за лічені секунди накопичити заряд в один Фарад. При цьому суперконденсатор не втрачає своїх властивостей навіть після кількох сотень робочих циклів.

Автомобіль, керований силою думки

Китайці навчилися керувати автомобілем силою думки. Результатом своєї дворічної праці похизувалася група вчених з Нанькайського університету. На створення "безконтактного" автомобіля, кажуть його творці, їх надихнули люди з обмеженими можливостями, які фізично не в змозі сісти за кермо. 16 датчиків, вмонтованих у своєрідний обруч, відстежують біоелектричну активність мозку водія.

Ці сигнали дозволяють дистанційно керувати автомобілем та деякими його підсистемами. Авто створене спільно з китайським виробником Great Wall Motor. Щоправда, працювати китайцям ще є над чим — керована силою думки машина їздить наразі тільки прямо.

Дивіться також: Американці створили підводний безпілотник, гаманець може зарядити iPhone