Нові санкції у ЄС схвалили ще 8 вересня, однак дипломати вирішили зачекати, щоб оцінити чи дотримуються режиму припинення вогню російські військові і проросійські терористи.

За словами речника верховного представника ЄС з закордонних справ і політики безпеки Майї Кочьянчіч, оскільки перемир'я систематично порушується, обмеження вступлять у силу.

Як пояснив голова європейської ради Герман ван Ромпей, від санкцій можуть і відмовитися, якщо Росія таки стане на стежку миру. Під санкції за попередньою інформацією можуть потрапити три найбільші державні нафтові компанії – “Роснефть”, “Транснефть”, “Газпромнефть”, декілька холдингів військово-промислового комплексу, “Уралвагонзавод”, “Оборонпром” та Об'єднана авіабудівна корпорація.

ЄС також поповнить свій чорний список ще двадцятьма чотирма росіянами та українцями, причетними до анексії Криму та ситуації на Сході. Нові санкції розширюють попередній пакет обмежувальних заходів. Вони діятимуть до кінця липня 2015 року.

До санкцій Євросоюзу вирішили приєднатись і Сполучені Штати Америки. У Білому домі зазначають, що ці заходи підвищать політичну ізоляцію Росії, а також економічні витрати, особливо в секторах, які мають важливе значення для президента Путіна та його оточення. Наскільки Росія продовжуватиме свої агресивні дії, настільки будуть рости обмежувальні заходи з боку світової спільноти, - наголосили у Білому домі.