Джерело: 24 канал
Проєкт постанови отримав номер 4650. Серед ініціаторів – голова Верховної Ради Дмитро Разумков, його перший заступник Руслан Стефанчук і очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
Важливо Шмигаль заявив, що тарифи на опалення і воду в Україні не підійматимуть
Як голосували за постанову про соцзахист населення через підвищення тарифів
- Голосування за проєкт постанови відбулося 28 січня.
- За проголосували 337 нардепів.
- Проти висловилися 0.
- Утрималися 27 парламентарів.
- Не голосували 27.
- Загалом участь у глосуванні взяли 365 народних обранців.
Додамо, під час обговорення постанови депутати наголошували на нещодавньому зростанні цін і на фінансовому ударі, якого зазнали через це українці.
Які кроки мають зробити органи влади: що пропонує документ
- Запровадити державне регулювання тарифів на теплову енергію, постачання гарячої води, електроенергії та природного газу.
- Встановити окремий тариф на електричну енергію за споживання до 100 кіловат на годину на місяць (включно).
- Встановити окремий тариф на електроенергію для будинків за споживання до 3 тисяч кВт/год на місяць (включно).
- Удосконалити механізм підтримки вразливих споживачів.
- Розглянути можливість компенсації витрат за обсяг спожитої електроенергії до 3 тисяч кіловат на годину на місяць (включно). Мовиться про компенсацію споживачам, що проживають у будинках.
- Встановити пільги на електроенергію населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, та дитячим будинкам сімейного типу.
Зобов'язання для Кабміну
- Упродовж місця подати до Ради пропозиції щодо змін до бюджету-2021 для збільшення видатків за бюджетною програмою пільг і житлових субсидій.
- Подати до Ради пропозиції щодо змін до законодавства для завершення опалювального сезону 2020 – 2021 років. Ці зміни мають базуватися на системі надання комунальних послуг, яка діяла до 1 січня 2021 року.
Зверніть увагу Вищі тарифи на електроопалення вплинуть на тисячі сімей – чи буде допомога: відповідь спікера
Що цьому передувало
- Кабінет Міністрів перед Новим роком значно підвищив тариф на електроенергію для населення, хоча й залишив фіксовану ціну. Зокрема, скасували пільгову ціну у 90 копійок за кіловат-годину за перші 100 кіловат-годин. Тому з 1 січня 2021 року ціна становитиме 1,68 гривні за кіловат на годину.
- Крім того, зросли тарифи на виробництво теплової енергії для населення на 2021 рік. Зростання стосується усіх 23 компаній. У результаті середньозважений тариф для поставок тепла населенню становить 1 121,71 гривні за гігакалорію.
- Також з 1 січня зросла ціна за транспортування газу. У кожного постачальника тарифи є різними. Докладніше читайте тут.
- Водночас Нафтогаз підняв ціну на газ для населення за січень на 14%. Так, за тарифом "Місячний" українцям доведеться викласти 7,22 гривні за кубічний метр.
- 18 січня Кабмін запровадив державне регулювання ціни на газ. Мовиться про фіксацію ціни в 6,99 гривні. Діятиме такий тариф з 1 лютого до 31 березня.
Якою буде ціна на газ під час карантину / Інфографіка 24 каналу