Медіа Думай провело розслідування та з'ясувало, що організація насправді не передає гроші українським військовим. Сайт PlantATreeCo користується жертводавцями, щоб заробляти на власній продукції — пластикових браслетах.
Цей псевдофонд Plantatreeco поширює, що наче б то співпрацює разом з українським фондом razom.for.ukraine. Однак, останні цю інформацію заперечили!
Увага Кличко закликав не вірити фейкам та надав перелік офіційних джерел
Фонд razom.for.ukraine спростував співпрацю
Організація razom.for.ukraine заявила, що не знайома з фондом Plantatreeco та закликали не поширювати подібні заклики, а донейтити тільки офіційним фондам.
Громадська організація спростувала співпрацю з фондом / Скриншот 24 каналу
Громадська організація спростувала співпрацю з фондом / Скриншот 24 каналу
Ось чому PlantATreeCo – ФЕЙК
Пошук доменного імені на сайті показує, що він був зареєстрований 25 травня 2019 року у Флориді, що означає, що сайту трохи більше року.
Також на сайті зазначено, що за кожну здійснену покупку вони садять дерево через партнерів. Однак, немає інформації про те, хто ці партнери і жодних доказів того, що вони дійсно зробили пожертви на цю справу.
На головному вебсайті є інформація, що доступний лише один продукт, це пластиковий браслет за 20 доларів.
На сайті немає номера телефону чи адреси організації. Флорида ніде не згадується, і не згадується жодного імені з організації.
Організація спекулює не вперше
У Instagram також є звинувачення у шахрайстві. В одному дописі йдеться про те, що вони надали фальсифікований доказ пожертвування для лісових пожеж в Австралії.
Тобто, на сайті немає жодних підтверджень про те, що вони жертвують на благодійність. Про організацію та її партнерів надано мало інформації. Вони слідкують за актуальними, гарячими темами, щоб отримати підписників в Instagram.