Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він додав, що Китаю вигідно, щоб Росія залишалась ослабленою санкціями країною, яка готова постачати свої надра за безцінь.
Дивіться також Бий, ґвалтуй, викрадай: як у тенісі продали свої принципи заради китайських грошей
Китаю потрібна бідна, але цілісна Росія
При цьому Китаю не вигідний розпад Росії. Вони хочуть використовувати країну-агресора, як сировинний придаток, з бідним населенням та корумпованими чиновниками.
"Коли купка корумпованих чиновників будуть вирішувати кому продавати російські надра, для кого відкривати свої ринки, така Росія вигідна Китаю. Ще один важливий момент – ця Росія має люто ненавидіти Захід та США, але водночас не погрожувати світу ядерною зброєю", – наголосив Тизенгаузен.
Борис Тизенгаузен про таємний план Сі Цзіньпіна: дивитись відео
За його словами, Китай може використати історію з можливим розміщенням ядерної зброї в Білорусі на власну користь, натиснувши на Росію і змусивши відмовитись від цієї ідеї, щоб показати себе світу у гарному світлі.
Китай продає зброю в Африку
Тизенгаузен розповів, що Пекін прагне, щоб війна продовжувалась ще якийсь час, адже це зробить Росію сильно залежною від Китаю. Якщо війна завершиться найближчим часом, то в Росії може початись неконтрольований процес внутрішньої трансформації.
Також він висловив сумнів у тому, що Китай рано чи пізно наважиться на прямі поставки озброєння Росії. Вони можуть постачати окремі компоненти, як от мікрочіпи, але зброю – ні.
"Китай не постачає Росії зброю, але постачає її країнам Африки. Росія може скористатись корумпованістю багатьох африканських диктаторів та отримати цю зброю. У такому випадку Китай заявить, що це не їхня відповідальність", – додав політтехнолог.
Співпраця Китаю та Росії
- У Москві з офіційним візитом перебуває міністр оборони Китаю Лі Шінфу. Він вже зустрівся з міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу та президентом Владіміром Путіним.
- На зустрічі вони обговорили подальшу військову співпрацю між країнами, яка, за словами Путіна, зміцнює стратегічні відносини двох країн.
- Пізніше речник МЗС КНР Ван Веньбінь сказав, що Китай розвиватиме партнерство з Росією, але продовжить працювати з міжнародною спільнотою для пошуку політичного врегулювання "кризи в Україні".