Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний політик Геннадій Гудков, зауваживши, що ми не повинні тішити себе ілюзіями, що Китай сидить й виношує план як би путінський режим зазнав поразки.

Зверніть увагу Сі ніколи не кине Путіна: чому Китай і Росія триматимуться разом

Як Китай стає економічною опорою Росії

Китай та Росія, можливо, не брати близнюки, але близькі родичі за ступенем побудови тиранії, авторитарних режимів тощо. У КНР жорстка практично тоталітарна влада однієї партії, яка її утримує із середини минулого століття.

Наразі Пекін точно не зацікавлений у демократичній Росії. У цьому сенсі Сі Цзіньпін шукатиме всі допустимі для нього можливі способи допомоги Путіну. Китай робитиме напряму або через треті країни все те, що не має призводити до важких наслідків для його економіки, політичного курсу, не викликає серйозних ускладнень у взаєминах зі світом.

Можливо, це не будуть прямі військові поставки, але точно Китай стає економічною опорою Росії. Звісно, на цьому фоні Путін виглядає жалюгідно,
– мовив Гудков.

Очевидно, що воєнний злочинець Путін розраховував на інші результати візиту до Китаю. За словами російського опозиціонера, у Росії немає тріумфів з приводу "успішного та проривного" візиту. Якби були помітні суттєві зміни, то про них зараз би звідусіль трубила російська пропаганда.

"Я думаю, що візит має, м'яко кажучи, скромні успіхи, але Китай однаково об'єктивно вважає Путіна своїм союзником. Це ми змінити не зможемо, поки не зміниться сам Китай", – додав Гудков.

Путін відвідав Китай: детальніше

  • Російський президент 16 – 17 травня був з візитом у КНР. Путін заявив, що головним партнером Росії у торговельно-економічній сфері є КНР. Також очільник Кремля сказав, що росіяни та китайці – "брати навіки".
  • Водночас китайський лідер зауважив, що Пекін й надалі буде з Росією "добрими сусідами, довірчими друзями та надійними партнерами". Глава КНР та Владімір Путін підписали спільну заяву про поглиблення партнерства та стратегічну взаємодію.
  • Аналітики ISW вважають, що метою візиту диктатора могли бути нові домовленості щодо підтримки росіян у затяжній війні проти України.