Ці успішні атаки припали на час візиту Владіміра Путіна до Китаю й могли зіпсувати дикторові переговори. Такою думкою з 24 Каналом поділилися військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко та політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Читайте також "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" щодо України

Росіяни не довго зловтішалися

Варто також згадати про серйозні руйнування підстанції у Севастополі 17 травня. Її ремонтували понад доби. Хоча гауляйтер Криму брехав нібито туди влучив лише один осколок. При цьому без світла залишилися два великі міста на півострові. Цікаво, що це сталося майже одразу після того, як аварійні відключення почалися в Україні.

За словами політтехнолога, тоді росіяни одразу почали зловтішатися, що українці сидять без електроенергії. Втім невдовзі вони відчули це на собі. Тому зловтішалися не довго.

Зараз росіяни хіба що можуть радіти, що по Україні також прилітає. Це висновок війни Путіна. Не те, що Росія кудись просунулася, а радість від того, що сирени звучать не тільки в них, але й в Україні,
– додав Борис Тизенгаузен.

Чим відзначився візит Путіна до Китаю

Завжди цікаво читати, як подають такі зустрічі китайські інформагентства. У цьому випадку вони написали все дуже пафосно та красиво. Але цікаво було дізнатися, що всіх, хто прибув у Пекін одразу поділили на касти та роздали відповідні значки. Навіть з цього видно, яке насправді ставлення було до російської делегації.

Ті, хто із золотими значками можуть сідати за стіл, зі срібними – збоку, а всі інші в автобусі з пресою,
– зауважив Борис Тизенгаузен.

Тож не варто недооцінювати цю зустріч, хоча й відчутних перемог від неї Путін не отримав. Його ідею з будівництвом найбільшого газопроводу "Сила Сибіру-2" так ніхто і не розвинув. У диктатора серйозні проблеми на цьому ринку, "Газпром" зазнає збитків, а запускати "Силу Сибіру" Сі Цзіньпін не поспішає.

"Мені здається, головна тема їхньої розмови – як допомогти один одному обходити санкції. Це ключове питання", – підкреслив Тизенгаузен.

Кому більш вигідна зустріч у Китаї

Олександр Мусієнко погодився, що у розмові між Сі Цзіньпін і Путіним економічна тема була ключовою. Адже варто розуміти, що Китай не припинить постачати Росії товари. Провідні ЗМІ також підтвердили, що співпраця сторін продовжиться, ймовірно, вони навіть спільно готуються продовжувати війну.

Ще один важливий момент полягає в тому, як російська пропаганда подала цю зустріч. У пресрелізах найперше мовилось про те, що Росія підтримала й подякувала Китаю за пропозиції щодо врегулювання "кризи" в Україні. Дивно, що вони не написали про так звану "сво".

А наступним пунктом згадали те, що Китай погоджується з тим, що жодна зі сторін, натякаючи на НАТО, не може підтримувати війну, постачаючи зброю в Україну,
– зауважив Олександр Мусієнко.

Також Путін заявив, що його влаштовує "мирний план" Пекіна. Це потрібно окупантам, щоб мати хоч якусь альтернативу перед Глобальним самітом миру, який відбудеться 15 – 16 червня у Швейцарії. Вони покажуть, що їх нібито підтримує Китай, який є серйозним гравцем на політичній арені.

Китай продовжить підтримувати Росію

Наразі тиск, який йде з Вашингтона, ще не змусив Сі Цзіньпіна змінити свою позицію щодо підтримки Росії. Ймовірно, він буде з країною-агресоркою доти, доки не стане зрозуміло, що фронт закріпився на певній лінії.

Тобто, щоб і Росія не перемогла й не вийшла із залежності Китаю, і щоб Захід не зміг оголосити про перемогу,
– підкреслив Олександр Мусієнко.

"Вісь зла чи "клуб диктаторів" – називайте як завгодно – вони прекрасно розуміють, що поодинці їх просто знищать. Тому Сі ніколи не кине Путіна. Якби Росія була сама, або Китай приєднався до санкцій, то російській економіці одразу настав би кінець", – додав Тизенгаузен.

Те саме стосується КНДР, Ірану, які б не вижили без допомоги Росії. Ці країни це чудово розуміють. Тому навряд чи Китай відмовиться від співпраці з країною-агресоркою, від якої може отримати чимало економічних вигод.

Зустріч Путіна і Сі Цзіньпіна: головне

  • Напередодні свого візиту до Китаю російський диктатор знову згадав про тему переговорів. Він підтримав китайську "мирну формулу", але додав, що Росія потребує гарантій. Путін лицемірно сказав, що це Україна нібито не дотримується домовленостей.
  • До Китаю очільник Кремля прибув 15 травня. Наступного дня він зустрівся з Сі Цзіньпіном під залпи гармат та російські пісні. Після перемовин сказав, що їхні відносини з Китаєм "не спрямовані проти кого-небудь", а взагалі буцімто є "фактором стабільності у світі". Президент Китаю назвав Путіна "добрим сусідом і надійним партнером".
  • Очільник Кремля намагався з усіх сил догодити Сі Цзіньпіну. Він розповідав, як комфортно почувається в Пекіні, обіцяв вивчити китайську, а потім видав ще одну "крилату фразу". За словами Путіна "Росія і Китай – брати навічно". Цікаво, що колись він так "братався" з українцями та білорусами.